اخبار مهم
Home / فرهنگی / شنونده سه برنامه جدید در رادیو فرهنگ باشید
379503_917.jpg

شنونده سه برنامه جدید در رادیو فرهنگ باشید

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری، در جستجوی معنا عنوان برنامه ای جدید در رادیو فرهنگ است که از چهارشنبه ۵ اسفند از گروه تاریخ و اندیشه پخش می شود.
 
عباس رجب سلمانی مدیر گروه تاریخ و اندیشه درباره این برنامه جدید گفت: این برنامه به معرفی علوم انسانی  و مفاهیم کلیدی این حوزه و همچنین مفاهیم بین رشته ای علوم انسانی اختصاص دارد.
 
مدیر گروه تاریخ و اندیشه گفت: هدف از پخش این برنامه آشنایی مخاطبان با مفاهیم علوم انسانی در حوزه های مختلف زبان شناسی، اقتصاد، فلسفه و معارف اسلامی، تاریخ و جغرافیا، جامعه شناسی، روانشناسی و مطالعات فرهنگی و علوم سیاسی و کاربرد مفاهیم این علوم خواهد بود.
 
رجب سلمانی از آغاز پخش این برنامه  با حضورحجت محرابی (زبان شناس) درباره مفاهیم حوزه زبان شناسی خبر داد و افزود: قصد داریم تا پایان امسال هر هفته در سه برنامه از کارشناسان حوزه زبان شناسی ، اقتصاد و مدیریت و فلسفه و علوم انسانی در این برنامه استفاده کنیم ، به همین منظور حجت محرابی در بحث زبان شناسی، سیاووش تراز در بحث اقتصاد و حسین نعمتی درباره فلسفه و معارف اسلامی گفتگو خواهند کرد.
 
این برنامه روزهای چهارشنبه ، پنج شنبه و جمعه ساعت ۱۱:۴۵ به تهیه کنندگی فریده گودرزی و با اجرای محسن شاه مرادی تقدیم شنوندگان می شود.
 
برنامه« سمت و سو» که روز های شنبه، دوشنبه ، چهارشنبه و جمعه ساعت ۲۰ از رادیو فرهنگ پخش می شود، به تحلیل مهمترین رویدادهای فرهنگی ، علمی و هنری کشور اختصاص دارد.
 
مینا خاندانی ها تهیه کننده این برنامه گفت: این برنامه با بهره گیری از کارشناسان، اساتید و صاحبنطران مهمترین مهمترین رویدادهای فرهنگی ، علمی و هنری کشور را به میز نقد و تحلیل می کشاند. از جمله موضوعات گفتگوی این برنامه چگونگی و کم و کیف برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری و همچنین همایش های علمی و فرهنگی در حوزه های مختلف خواهد بود.
 
تهیه کننده این برنامه افزود: انتقال پایتخت به شهر آفتاب، بررسی سی و سومین جایزه کتاب سال، جایزه علمی مصطفی، وضعیت انیمیشن در کشور از جمله موضوعاتی است که تا کنون بررسی شده است . قرار است در برنامه های آینده نظر کارشناسان را درباره جشنواره خوارزمی ، جشنواره مد و لباس و اهمیت موزها جویا شویم.
 
این برنامه به تهیه کنندگی مینا خاندانیها و با اجرای احسان همتی از رادیو فرهنگ پخش می شود.
 
برنامه دختران آفتاب که هر روز ساعت ۱۳:۳۰ از رادیو فرهنگ پخش می شود ، روایتی متقاوت از کتاب دختران آفتاب برای شنوندگان پخش می کند.
 
نویسندگان این کتاب امیر حسین بانکی پور، بهزاد دانشگر و محمدرضا رضایتمند هستند که توسط انتشارات سروش به چاپ رسیده است.
 
علیرضا نداف تهیه کننده این برنامه درباره ساخت این برنامه گفت: دختران آفتاب را باقر خلیلی برای رادیو تنظیم کرده است و فروغ انصاری داستان ها را بازی و روایت می کند.
 
نداف گفت: بحث های کتاب دختران آفتاب ، جواب گفت‌وگوهای تربیتی و نقدهای اجتماعی و شوخی جمع‌های خانوادگی و محفل‌های مختلط زنانه و مردانه درباره‌ی مسائل زنان است. کتاب برای والدین رفع‌کننده‌ی برخی گره‌های ذهنی در روابط عاطفی‌شان با همسرشان است و همچنین کلیدهای خوبی از نیازهای تربیتی فرزندان را در اختیارشان قرار می‌دهد و برای فرزندان و به‌ویژه دختران، آگاهی و ترسیم فضای آینده و پیش‌رو را به دست می‌دهد. به همین سبب کتاب دختران آفتاب را در این برنامه در ۶۰ تا ۸۰ قسمت روایت می کنیم .

انتهای پیام/

می فایل