اخبار مهم
Home / فرهنگی / شفا: فیلم‌های كوتاه كوتاه در زندگی مخاطبان اهمیت پیدا كرده است
371404_447.jpg

شفا: فیلم‌های كوتاه كوتاه در زندگی مخاطبان اهمیت پیدا كرده است

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، محمدرضا شفا عضو هیئت انتخاب دهمین جشنواره فیلم های ۱۰۰ثانیه ای الگوهای اخلاقی مشاهده شده در فیلم های این دوره از جشنواره را جزو محسنات آن دانست و گفت: وجود این گونه موضوعات در فیلم ها می تواند به گسترش فرهنگ سازی و شناساندن آن ها به مخاطبان تأثیر گذار باشد و به شكل گیری یك جریان اخلاقی در سینمای كوتاه ما كمك كند.
 
 
وی استفاده از ایده های تكراری در ساخت فیلم ها را یكی از آفت های فیلم سازان دانست و خاطرنشان كرد: فیلم سازان باید سعی كنند تا به دور از هر گونه كپی كاری و تقلید از سایر فیلم‌سازان به سراغ ایده های جذابی بروند كه كمتر در سایر فیلم ها مشاهده شده است و سعی كنند تا اولین موضوعاتی كه به ذهنشان خطور می كند را به عنوان موضوع ساخت فیلم مورد تمسك قرار ندهند.
 
 
وی ادامه داد: یكی از مواردی كه در ارزیابی این فیلم ها میان بنده و سایر اعضای هیئت انتخاب مورد وفاق بود، امتیاز قائل شدن برای فیلم هایی بود كه از ایده جذابی برخوردار بودند؛ به طوری كه با مشاهده هر اثری كه از موضوع غیر تكراری برخوردار بود آن ها را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌دادیم.
 
 
مدیر باشگاه فیلم سوره با بیان اینكه امروزه زمان فیلم ساز برای جذب مخاطب كاهش یافته است، عنوان كرد: فیلم ها باید در مدت ۸ ثانیه مخاطب را جذب كنند و با توجه به اینكه امروزه در مقایسه با گذشته، گسترش ابزارهای فناوری و رسانه های جدید تسلط مخاطبان را بر رسانه ها به وجود آورده است باید گفت كار فیلم ساز سخت شده است.
 
 
شفا یكی از موارد استقبال مخاطبان از جشنواره فیلم ۱۰۰ را  مدیریت زمان آن دانست و اظهار داشت: ده دوره برگزاری این جشنواره  و استقبال با شكوه تر از آن در هر دوره نشان می دهد كه جایگاه فیلم‌های كوتاه كوتاه در زندگی مخاطبان اهمیت پیدا كرده است و این موضوع به خاطر كمبود زمان مخاطب و میل به شنیدن یك پیام در زمان اندك است.
 
 
وی در پایان گفت: فیلم های ۱۰۰ ثانیه ای برخلاف فیلم های گروه هنر و تجربه از مخاطب عام بیشتری برخوردار است و قصه این فیلم ها و زمان اندك این فیلم ها به گونه ای است كه مخاطب عام هم جزو مخاطبان بی‌شمار آن به حساب می آید.

انتهای پیام/

می فایل