اخبار مهم
Home / فرهنگی / سینما ظرفیت بی‌نظیری برای نمایش زندگی روحانیون دارد
478441_351.jpg

سینما ظرفیت بی‌نظیری برای نمایش زندگی روحانیون دارد

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری، محمدمهدی عسگرپور، کارگردان و تهیه کننده سینما با اشاره به اینکه گفتمان تبلیغاتی روحانیون باید متناسب با گسترده شدن عرصه های ارتباطی باشد، خاطرنشان کرد: اگر یک روحانی در شرایط فعلی بخواهد متناسب با شیوه های گذشته و با استفاده از ظرفیتهای مساجد و از طریق مجالس موعظه با مردم سخن بگوید خیلی موفق نمی شود به همین خاطر باید با تغییر رویکردهایشان و استفاده از ظرفیت های جدید به سراغ تولید گفتمان جدیدتری بروند.
 
وی ادامه داد: اکنون افزایش شبکه های اجتماعی و رسانه های تخصصی این فرصت را به قشر روحانیت داده است تا با استفاده از ظرفیت های بالایی که در هر کدام وجود دارد به تبلیغ و جذب مردم به سمت امور دینی همت گمارند.
 
عسگرپور در این زمینه نقش ارزنده ای را برای حوزه سینما قائل شد و خاطرنشان کرد: فیلم های بسیاری در صنعت سینما ساخته شده است که بسیاری از آن ها چون به زندگی واقعی و مشکلات روحانیون ازمنظرهای تازه پرداخته بود، مخاطب بسیاری با آن ارتباط گرفته بودند.
 
کارگردان فیلم “روح الله” مشاوره و مشارکت روحانیون را در پروژه های فیلمسازی در مؤثرتر شدن پیام فیلم نزد مخاطب تأثیرگذار خواند و اظهار داشت: شاید بسیاری از واقعیت هایی که در زندگی این قشر از جامعه وجود دارد از نگاه یک فرد عادی و فیلمساز دور بماند و این مشاوره میتواند کمک کند زوایای پنهان مانده بیان شود.
 
مدیرعامل سابق بنیاد سینمایی فارابی تصریح کرد: این حضور حتی اگر در مقام یک منتقد هم باشد می تواند در قسمت هایی که نیاز به بهبود جایگاه شخصیت روحانی  دارد با تذکرهایی سازنده عوامل را به ایرادات خود آشنا سازد.
 
گفتنی است؛ مراسم اختتامیه دومین جشنواره روحانی و سینما و معرفی نفرات برتر، ۲۷ فروردین ساعت ۱۶ در تالار سوره حوزه هنری برگزار می‌شود.
 
انتهای پیام/

می فایل