اخبار مهم
Home / سیاسی / سیاست ایران تحکیم وحدت میان شیعه و سنی است
470011_494.jpg

سیاست ایران تحکیم وحدت میان شیعه و سنی است

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، آیت‌الله سیدیحیی جعفری در دیدار با جمعی از مقامات کشور افغانستان و محمد محقق معاون ریاست اجراییه دولت جمهوری اسلامی افغانستان اظهار داشت: جمع کثیری از برادران افغانستانی در استان کرمان زندگی می‌کنند، اگر چه بعضاً شاهد تبعاتی از این نظر هستیم، اما در مجموع سیاست دولت جمهوری اسلامی در سطح منطقه، تحکیم وحدت و برادری با شیعه و سنی است.
وی افزود: دولت ایران در ۳۷ سال گذشته به اندازه وسع، قدرت و اقتضای روز از برادران مسلمان افغانستانی پذیرایی کرده و گاهی هم هدایت‌ها و راهنمایی‌هایی داشته است.
جعفری ابراز داشت: حضور اتباع افغانستانی در ایران هزینه‌هایی برای ما دارد که بعضاً اختلافات و نارسایی‌هایی را نیز شاهد هستیم و به نظر می‌رسد از یک مرکزیت باید به آنها تذکر داده شد.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان ادامه داد: دولت جمهوری اسلامی ایران همواره نسبت به مهاجران افغانستان نهایت همکاری و رافت را داشته است.
وی تصریح کرد: ایران نیز مانند سایر کشورها مقررات خاصی دارد که همه باید در مقابل این قانون‌‌ها تسلیم باشند در غیر این صورت هرج و مرج و اختلافات به وجود می‌آید.
جعفری عنوان کرد: همواره بر حفظ حرمت مهاجران در ایران تاکید شده است، اما هر اندازه هم که نهایت سعی را به خرج دهیم، مشکلاتی به ناچار وجود دارد.
وی گفت: در مجموع برادران افغانستانی حاضر در ایران و استان کرمان راضی هستند و مقامات مسئول هم نگرانی چندانی از این مسئله ندارند.
امام جمعه کرمان ادامه داد: ایران و افغانستان دشمن مشترکی دارند، آمریکا اساسا می‌خواهد که اسلام و مسلمانی وجود نداشته باشد، لذا باید با وحدت در برابر آنها بایستیم.
جعفری اظهار داشت: ما توانسته‌ایم با درایت رهبری و کمک مراجع عالی مقام تقلید در برابر توطئه‌های سیاسی، اقتصادی و … دشمنان مقاومت کرده و آنها را خنثی کنیم.
وی ابراز داشت: جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه با اقتدار و نیرومند ایستاده و جزیره ثبات است و این آرامش نیز با هزینه‌های سنگین مالی و جانی فراهم شده است.
جعفری خطاب به مقامات کشور افغانستان گفت: امیدواریم نقش خوبی را در برقراری هر چه بیشتر آرامش و امنیت در جمهوری اسلامی ایران ایفا کنید.
انتهای پیام/

می فایل