اخبار مهم
Home / سلامت / سوزاندن کالری چه حرکاتی بیشتر از دویدن است؟
4156_762.jpg

سوزاندن کالری چه حرکاتی بیشتر از دویدن است؟


دویدن یکی از بهترین و موثر‌ترین ورزش‌ها برای سوزاندن کالری است اما با وجود مزایای زیادی که دارد، ورزش مورد علاقه همه افراد نیست. به خصوص که در دنیای امروزی افراد حتی برای مسیر‌‌های کوتاه هم از وسایل حمل‌ونقل پیشرفته استفاده می‌کنند و حتی از راه‌رفتن هم خبری نیست! اگر شما هم به دویدن علاقه‌ای ندارید جای هیچ نگرانی نیست چون دویدن، بهترین راه سوزاندن کالری نیست و یک انسان معمولی با سرعت متوسط حدود ده کالری در هر دقیقه می‌سوزاند. در جدول تندرستی ۱۰ مورد بالاتر از دویدن قرار دارند که می‌توانید با انجام آن‌ها، کالری بیشتری بسوزانید و خوش‌فرم و متناسب شوید.

۱٫ حرکت چرخش نیم‌دایره

حرکت چرخش نیم‌دایره (Kettlebell Swing)، کالری سوزی بالایی دارد. این ورزش سنگین علاوه بر افزایش میزان ضربان قلب، ماهیچه‌های سرینی و چهارقلو را تقویت کرده و اندام شما را به زیبایی شکل می‌دهد. 

Kettlebell Swing، چرخش نیم دایره، ورزش متابولیک، کالری سوزی۲٫ انجام حرکت اسکات

حرکت اسکات، حرکتی بسیار مفید برای سوزاندن چربی‌های اضافه بدن است. محققان آمریکایی دریافتند که یک فرد ۸۰ کیلویی با انجام هر حرکت اسکات حدود ۲ کالری می‌سوزاند. بهتر است به مرور زمان تعداد حرکات را بیشتر کرده و سعی کنید در هر ۶۰ ثانیه حداقل ۱۰ حرکت اسکات بزنید تا به فرم و تناسب مورد نظر خود برسید.

اسکات، حرکات هوازی، تناسب اندام، دویدن۳٫ طناب زدن

طناب‌زدن یکی دیگر از ورزش‌هایی است که کالری‌سوزی نسبتا خوبی دارد و می‌توان به راحتی با یک تکه‌طناب و حتی در منزل آن را انجام داد. طناب‌زدن ضربان قلب را بالا برده و با سوزاندن حدود ۱۳ کالری در هر دقیقه جایگزینی مناسب و آسان برای دویدن است. 

طناب زدن، سوزاندن کالری، کالری سوزی۴٫ ورزش بتل روپ

بتل روپ جزو ورزش‌های جدید محسوب می‌شود و به راستی ورزش سودمند و موثری است. این ورزش در هر دقیقه حدود ۱۱ کالری می‌سوزاند و در جدول تندرستی بالاتر از دویدن قرار دارد.  

بتل روپ، راه سوزاندن کالری، تناسب اندام، ورزش های قدرتی۵٫ بالارفتن از شیب با کوله‌پشتی

خودتان بهتر می‌دانید که بالا رفتن از شیب و تپه چقدر سخت است به خصوص اگر یک کوله سنگین هم به دوش بکشید. برای این‌که با این‌ کار کالری بیشتری بسوزانید، باید کوله پشتی‌تان را پر از سنگ کنید و وقتی حسابی سنگین شد، از تپه بالا بروید. با انجام این کار با سرعت متوسط، در هر ساعت بیش از ۴۱۵کالری خواهید سوزاند.

بالارفتن از شیب با وزنه، کوله پشتی، کالری سوزاندن۶٫ رقص

برای بیشتر افراد رقصیدن تنها یک سرگرمی است اما بد نیست بدانید رفصیدن در هر ساعت بیش از۴۴۳ کالری می‌سوزاند. پس دفعه بعد که به رقص دعوت شدید حتما جواب مثبت بدهید تا هم حال و هوای‌تان عوض شود و هم کالری بسوزانید.

رقص، رقصیدن، ورزش رقص، کالری سوزاندن،دویدن۷٫ صخره نوردی

صخره‌نوری فقط یک سرگرمی نیست بلکه یک ورزش چالش برانگیز است که آدرنالین خون را بالا برده و پرچم‌دار تندرستی است. صخره‌نوردان با انجام این ورزش نسبتا خطرناک در هر ساعت تمرین بیش از ۴۵۵ کالری می‌سوزانند.

صخره نوردی، بالارفتن از صخره، ورزش حرفه ای، کالری سوزی، قدرت بدنی۸٫ اسکیت سواری

اسکیت سواری با اینکه آسان و سرگرم کننده به نظر می‌رسد، اما دو برابر بیشتر از دویدن کالری می‌سوزاند. پس اگر به این ورزش علاقه دارید یک جفت کقش اسکیت تهیه کنید و هر چه زودتر در یک کلاس آموزشی ثبت نام کنید.

اسکیت سواری، کالری سوزی، ورزش اسکیت، ورزش حرفه ای۹٫ قایق‌رانی، ورزشی مهیج و موثر

سورپرایز! شاید فکر کنید که قایق رانی فقط نشستن و پارو‌زدن است اما بهتر است بدانید که با این ورزش سنگین در هر ساعت بیش از ۶۸۲ کالری خواهید سوزاند. در نتیجه قایق‌رانی یکی از بهترین و موثرترین ورزش ها برای کالری سوزی و تناسب اندام ست.

 پارو زدن،قایقرانی، ورزش قایقرانی، سوزاندن کالری، تمرین۱۰٫ ورزش بوکس

دستکش‌های‌تان را بپوشید و به باشگاه بروید چون ورزش بوکس نه تنها بدن شما را قوی و محکم می‌کند، که در زمانی مشخص به بهترین شکل به اندام‌تان فرم می‌دهد. با این ورزش در هر ساعت بیش از ۷۲۷ کالری بسوزانید.

بوکس، کالری سوزاندن، ورزش بوکس، تمرینات قدرتیتهیه: infdqa

می فایل