اخبار مهم
Home / اجتماعی / سوابق آموزشی ۲۵ میلیون نفر وارد سامانه اطلاعاتی سازمان نهضت سوادی آموزی شده است
1454804713_349978_483.jpg

سوابق آموزشی ۲۵ میلیون نفر وارد سامانه اطلاعاتی سازمان نهضت سوادی آموزی شده است

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، علی باقرزاده ، با بيان اين كه سالانه ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش برنامه های سواد آموزی قرار می گيرند، اظهار كرد: از این تعداد حدود ۳۰۰ هزار نفر بی سواد مطلق هستند و ۲۰۰ هزار نفر برنامه تکمیل سواد را دنبال می کنند که از این تعداد به طور میانگین حدود ۲۵ درصد ریزش دارند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با تاكيد بر اين كه جمعیت کشوری ۱۰ تا ۴۹ سال کشور ۵۲ میلیون نفر است ،تصريح کرد: سوابق آموزشی ۲۵ میلیون نفر وارد سامانه اطلاعاتی سازمان نهضت سوادی آموزی شده است.

وي با اعلام اینکه استان‌های سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و کردستان بالاترین نرخ بی سوادی را در کشور دارند خاطرنشان كرد: ۵۰ درصد بی سوادها در شهرهای کشور زندگی می کنند و همچنین براساس آخرین آمار ۵۵ درصد بی سوادها را زنان و ۴۵ درصد را مردان تشکیل می دهند که در شاخص عدالت جنسیتی یک شاخص بین المللی است.

باقرزاده بیان كرد: در دنیا شروع سواد آموزی از ۱۵ سالگی به بعد است که به برکت نظام اسلامی شروع سواد آموزی ما از ۱۰ سالگی به بعد است.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی با بيان اين كه از طریق باسواد کردن افراد بی سواد توسط مردم تاکنون ۳۵ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است، افزود: افراد می توانند به ازای هر فردی که باسواد می کنند شش میلیون و ۹۰۰ هزار ریال دریافت کنند علاوه بر اینکه ما کتاب و لوازم التحریر را نیز به رایگان در اختیار این افراد تحت آموزش قرار می دهیم؛ همچنین مهلت این افراد برای آموزش فاصله چهار تا هفت ماه است.

انتهای پیام/

می فایل