اخبار مهم
Home / سیاسی / سفر روحانی به اسلام آباد بسیار پُردستاورد بود
470990_629.jpg

سفر روحانی به اسلام آباد بسیار پُردستاورد بود

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، نفیس زكریا در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوالی درخصوص همزمان شدن سفر حسن روحانی به پاكستان با رسانه ای شدن ماجرای ادعای اسلام آباد مبنی بر دستگیری یك جاسوس هندی در ایالت بلوچستان گفت: قبل از هرچیز، لازم است تاكید كنم كه هیچ عاملی نمی تواند اهمیت و دستاوردهای این سفر را تحت الشعاع قرار دهد. اگر به نتایج و دستاوردهای سفر دقت كنیم، كاملا مشخص است كه این سفر هم برای پاكستان و هم برای ایران سفری بسیار سودمند و پردستاورد بود. هر دو كشور بر این مهم تاكید دارند.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی پاكستان در ادامه گفت: باید درك درستی از روابط بردارانه ایران و پاكستان داشته باشیم. دو كشور مرزهای مشترك طولانی دارند و از روابط دیرینه و بسیار مهم برخوردارند و تحولات اخیر بین المللی (اشاره به لغو تحریم ها) نیز راه های جدیدی را پیش روی همكاری های دوجانبه گشوده است.
وی همچنین در خصوص همكاری های امنیتی دو كشور گفت: یك كمیته امنیتی ویژه میان ایران و پاكستان متشكل از مقاماتی از وزارت كشور دو طرف فعال است. علاوه بر این، دو كشور از طریق كمیسیون مشترك مرزی بطور منظم با هم در تماس هستند ضمن اینكه مقامات امنیتی و نظامی دو كشور هم بطور منظم با یكدیگر همكاری و تبادل اطلاعات دارند.
نفیس زكریا درباه اهمیت امنیت پاكستان و ایران برای یكدیگر، اظهار داشت: رئیس جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر به پاكستان، بدرستی تاكید كرد كه امنیت پاكستان، امنیت ایران است و امنیت ایران هم امنیت پاكستان. 
وی گفت: ایران تاكید دارد كه به عنوان یكی از سیاست های اصولی خود، هرگز اجازه نمی دهد اقدامی از خاك این كشور علیه هیچ یك از كشور های دوست و همسایه از جمله پاكستان انجام شود.
انتهای پیام/

می فایل