اخبار مهم
Home / اجتماعی / سرعت غیر مجاز،عامل ۲۲ درصد از تصادفات جاده ای
377492_862.jpg

سرعت غیر مجاز،عامل ۲۲ درصد از تصادفات جاده ای

به گزارش گروه جامعه سایت خبری،سرهنگ محمدحسین حمیدی، شب گذشته  در سخنانی درباره سامانه هوشمند ثبت تخلفات اظهار کرد:عامل اصلی تصادفاتی که در گذشته به ویژه در ۱۰ ماه گذشته در جاده های کشور رخ داده، سرعت غیرمجاز است که منجر به تصادفات حادثه ساز می شود و جان هموطنان را به خطر می اندازد.

وی با بیان اینکه در کشور ۲۳۰ هزار کیلومتر جاده داریم که ۲۰۰ هزار کیلومتر آن آسفالته است گفت: فاز نخست نصب دوربین های هوشمند ثبت تخلفات در جاده اصفهان- قم نصب شده است و گام های بعدی نیز قطعاً در مسیرهای حادثه خیز عملیاتی خواهد شد.

حمیدی افزود: قطعاً با ارزیابی و کار جهادی که صورت گرفته، در این زمینه کار مطالعاتی قوی صورت گرفته و در واقع جانمایی دوربین ها نیز صورت گرفته است.

وی گفت: میزان تأثیرگذاری این دوربین ها در تغییرات رفتاری رانندگان پرخطر کاملاً محسوس است و با کمک این دوربین ها تصادفات حادثه ساز به ویژه با عامل سرعت، کاهش خواهد یافت.

رئیس پلیس راه کشور افزود: به کار گیری دوربین های قدیمی آفلاین و دوربین های ثبت تخلف لحظه ای را پشت سر گذاشتیم و اکنون پلیس از سامانه جدید و دوربین های هوشمند بهره می برد که همزمان دو تخلف سرعت لحظه ای و سرعت میانگین را ثبت می کند.

انتهای پیام/

می فایل