اخبار مهم
Home / اجتماعی / سامانه بارشی، فیتیله گرد و غبار را پایین کشید/بارش باران در ۱۰ استان
385847_791.jpg

سامانه بارشی، فیتیله گرد و غبار را پایین کشید/بارش باران در ۱۰ استان

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، سازمان هواشناسی اطلاعیه ای را بعلت فعالیت سامانه بارشی و پیامدهای آن طی امروز و فردا اعلام کرد.

این اطلاعیه به شرح زیر است:

سه شنبه ۱۳۹۴/۱۲/۰۴: رگبار و رعدوبرق و وزش باد در ارتفاعات بارش برف در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان و همدان وزش باد شدید لحظه ای با احتمال تگرگ و آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها بدلیل رگبار و رعدوبرق در ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و شمال خوزستان.

چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۲/۰۵: وزش باد شدید لحظه ای و آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها بدلیل رگبار و رعدوبرق و وزش باد در کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و جنوب و غرب فارس.

از اینرو توصیه می شود جهت کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم بکار گرفته شود.

همچنین مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز سامانه جوی که از مدیترانه به سمت شرق در حرکت است، ابتدا در مناطق غرب و شمال غرب و بتدریج جنوب غرب و در اواخر وقت بخش‌هایی از جنوب کشور باعث  ابرناکی و بارندگی خواهد شد، تصریح کرد: بارش در ارتفاعات بصورت برف و در بخش‌هایی از جنوب غرب کشور بصورت رگباری گاهی با رعد و برق است.

به گفته وظیفه، دامنه بارندگی فردا علاوه بر مناطق فوق به استان‌های مرکزی، جنوبی، دامنه‌های البرز مرکزی و بخش‌هایی از شرق کشور نیز گسترش خواهد یافت، همچنین بارش باران طی امروز و فردا موجب فرونشینی گرد و خاک و بهبود کیفیت هوا در استان‌های نیمه غربی و دامنه‌های جنوبی البرز خواهد شد.

وی افزود: بیشینه بارش امروز در استان‌های ایلام، شمال خوزستان، لرستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل، زنجان و همدان و فردا در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و غرب فارس و بوشهر پیش‌بینی می‌شود، همچنین با وزش باد شدید طی امروز مناطق مرکزی و شمالی خلیج فارس درسواحل خوزستان و بوشهر مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در مورد وضعیت هوای استان تهران اظهار کرد: آسمان تهران امروز، کمی ابری، در پاره‌ای نقاط غبارآلود، در شهرهای جنوبی باد و گرد و خاک، و فردا ابری، همراه با بارش باران، وزش باد شدید، در ارتفاعات بارش برف، در اواخر وقت کاهش ابر پیش‌بینی می‌شود.

کاهش غلظت آلاینده ها طی امروز

همچنین احمدی ،کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از اواخر وقت دیروز و طی امروز با ورود سامانه بارشی از غرب کشور شاهد کاهش غلظت آلاینده ها و گردو غبار خواهیم بود.

وی افزود: شدت بارش های این سامانه در دامنه های مرکز زاگرس و استان های لرستان، خوزستان و بخش هایی از کردستان ،کرمانشاه و ایلام پیش بینی می شود.

احمدی اضافه کرد: بارش های این سامانه به شکل رگبار، رعد و برق و وزش باد همچنین در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود.
 
وی افزود: دامنه این بارش ها به تدریج بخش هایی از مرکز کشور و دامنه های البرز و تهران را نیز فرا می‌گیرد.

انتهای پیام/

می فایل