اخبار مهم
Home / سلامت / زیربغل بارفیکس با ماشین – بدنسازی
15709_122.gif

زیربغل بارفیکس با ماشین – بدنسازی

عضلات درگیر در حرکت بدنسازی زیربغل بارفیکس

حرکت بدنسازی زیر بغل بارفیکس با ماشین به طور انحصاری عضلات لاستیموس دورسی یا همان لت را مورد هدف قرار می‌دهد. انقباض عضلات کمر و کتف به بالا و پایین رفتن بدن در طول این حرکت کمک می‌کند. عضله‌ای که در این تمرین به یاری عضلات کمر و کتف می‌آید چیزی نیست جز دلتوئید یا همان شانه که تلاش آن به بالا کشیدن بدن و دوباره به سمت پایین بازگشتن شما کمک می‌کند. معمولا در کنار عضلات اصلی، گروه دیگری از ماهیچه‌ها وجود دارند که به آن‌ها گروه دوم می‌گوییم و در این مورد شامل عضلات بازو و ساعد می‌شوند.روش انجام حرکت زیر بغل بارفیکس با ماشین

حرکت بدنسازی زیر بغل بارفیکس با ماشین همانطور که از نام آن مشخص است شبیه بارفیکس معمولی است با این تفاوت که این بار از دستگاه بارفیکس استفاده می‌شود. پس هر دو دست را با فاصله‌‌ای که راحت‌تر هستید روی دستگیره‌های دستگاه قرار دهید و با تمام قدرت بدن خود را تا حدی که چانه به میله بالای دستگاه برسد بالا بکشید. سپس دوباره و به آرامی به طرف پایین بازگردید. از آنجایی که این حرکت، یک تمرین سخت و مقاومتی محسوب می‌شود، اگر از ابتدا نتوانستید به خوبی و به تعداد زیاد تمرین کنید ناامید نشوید. به مرور قدرت بدنی شما افزایش یافته و حرفه‌ای‌تر می‌شوید.


اهمیت حرکت زیربغل بارفیکس

تمرین زیر بغل بارفیکس یکی از بهترین تمرینات ورزشی برای افزایش قدرت، انعطاف، استقامت و استحکام بدن است. با این تمرین علاوه بر موارد ذکر شده به تناسب و تقارن در قسمت بالاتنه می‌رسید و ظاهر ورزشی زیبایی پیدا می‌کنید. در حرکت زیر بغل بارفیکس با ماشین تمام مفاصل از آرنج و مچ گرفته تا مفاصل شانه به چالش کشیده می‌شوند و تحرک و کششی واقعی را تجربه خواهند کرد.


نکات مهم در حرکت زیر بغل بارفیکس

تمامی نکات ذکر شده درباره حرکت بدنسازی زیر بغل بارفیکس معمولی این جا هم صدق می‌کند. مهم‌ترین نکته رعایت فرم صحیح حرکت و کنترل داشتن بر تمام بدن است و این که به هیچ عنوان نباید بدن حالت نوسانی به جلو و عقب و یا طرفین داشته باشد. فراموش نکنید که هدف از انجام چنین تمرین سختی افزایش حجم و تقویت عضلات کمر است پس به هیچ وجه در طول تمرین به کمر قوس ندهید و شانه‌ها را آویزان نکنید.


تعداد تکرار حرکت زیر بغل بارفیکس با ماشین

اگر تمرین زیر بغل بارفیکس با ماشین را با هدف افزایش استقامت بدن انجام می‌دهید ۲ تا ۳ ست ۱۵ تا ۲۰ تایی برای شما کافی است. اما اگر هدف شما از این تمرین بدنسازی افزایش قدرت عضلات است باید ۳ تا ۴ ست ۱۰ تا ۱۲ تایی تمرین کنید. به مرور و با تمرین بیشتر می‌توانید ست‌ها و تکرارها را افزایش دهید.سایر حرکت‌های بدنسازی عضلات پشت و کمر: 

سایر مجموعه عضلات بدن و حرکت های تمرینی:

حرکت های بدنسازی پشت و کمر

نقشه عضلات بدن و سایر حرکت های بدنسازی


می فایل