اخبار مهم
Home / اجتماعی / زنان از جنگ با مردان در خانه بپرهیزند/ زن سنگربان و حافظ خانواده است
473814_866.jpg

زنان از جنگ با مردان در خانه بپرهیزند/ زن سنگربان و حافظ خانواده است

به گزارش گروه جامعه سایت خبری،معصومه فرزانه، مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه، در همایش «بصیرت فاطمی» در تالار نور مشهد، گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب، در زمانی که دنیا پست ترین نگرش‌ها را به زن داشت و جایگاه او را در حد یک کالای مصرفی برای تأمین منافع سرمایه داری تقلیل داده بود، انقلاب اسلامی الگوی سومی را در برابر زن غربی و شرقی ارائه داد که با حفظ عفت و حیا و با صلابت در سنگر دفاع از کیان خانواده حضور دارد و معلم ثانی بشریت است.
 
وی افزود: امام خمینی(ره) به عنوان بنیانگذار انقلاب اسلامی نیز دیدگاهی والا نسبت به زن داشته و می فرمایند «از دامن زن، مرد به معراج می‌رود».
 
فرزانه خاطرنشان کرد: بر این اساس زن به عنوان سنگربان و رکن حفظ خانواده باید مزین به فضایل اخلاقی باشد و دامان خود را مهد بالندگی و رشد و تربیت فرزندان قرار دهد چرا که طبق روایت پیامبر(ص)، ویژگی‌های اخلاقی مادر تا هفتاد نسل در فرزندانش اثر می‌گذارد.
 
مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این که جهاد زن، در سنگر خانه و با خوب شوهرداری کردن تعریف شده است، به بانوان یادآور شد: مرد زن را به خاطر نرمی و لطافتش می‌خواهد نه قدرت نمایی‌اش بنابراین از جنگ با مرد بپرهیزید، نه تنها به خاطر شکسته شدن غرور مرد بلکه برای حفظ شأن خود؛ زنانی که با عشق و محبت با همسرشان رفتار می‌کنند هوشمندانه عمل می‌کنند چرا که در قلب و روح همسرشان نفوذ می‌کنند.
 
وی با اشاره به تأثیر فرزندآوری در تقویت توان جسمی زن، گفت: در این زمینه غفلت نکنید و منازل خود را به مهدکودک‌های امت پیامبر(ص) تبدیل کنید. همچنین به منظور تربیت فرزندانی صالح و سازگار و افزایش کارکرد تربیتی خانواده، در دوران بارداری حب خود را هم نسبت به اهل بیت(ع) و هم همسر خود تقویت کنید.
انتهای پیام/

می فایل