اخبار مهم
Home / فضای مجازی / رونمایی فیسبوک از دوربین واقعیت مجازی Surround 360
resized_485283_183.jpg

رونمایی فیسبوک از دوربین واقعیت مجازی Surround 360

به گزارش گروه فضای مجازی سایت خبری، فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در سال جاری به یکی از اصلی ترین علایق شرکت های فناوری تبدیل شده‌اند و فیس بوک نیز یکی از همین شرکت‌هاست. به منظور افزایش هرچه بیشتر ویدیوهای ۳۶۰ درجه در فید خبری این شبکه اجتماعی و محتوای واقعیت مجازی در هدست واقعیت مجازی آکیولس، فیس بوک تصمیم گرفته تا دوربین واقعیت مجازی اختصاصی خود را طراحی کرده و آن را به صورت سورس باز در اختیار کاربرانش قرار دهد تا آنها بتوانند نسخه‌های شخصی خود از این دوربین را ساخته و به تولید محتوای ۳۶۰ درجه و واقعیت مجازی بپردازند.

این شرکت در جریان برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان F8 2016 از Surround 360 رونمایی کرد، یک دوربین واقعیت مجازی سه بعدی با ۱۷ لنز که شبیه به یک موجود فضایی بیگانه روی یک پایه است که بر خلاف بخش عمده ای از تجهیزات مورد نیاز برای تولید محتوای واقعیت مجازی، پس از ضبط نیازی به ویرایش‌های ثانویه ندارد.

اما نکته جالب اینجاست که فیس بوک قصد فروش دوربین Surround 360 را ندارد، این شرکت در عوض در نظر دارد که اواخر تابستان جاری طراحی های سخت افزاری و الگوریتم‌های تولید ویدیوی این دوربین را در Github قرار دهد. علاقه مندان می‌توانند تمامی تجهیزات مورد نیاز برای ساخت این دوربین را به صورت آنلاین خریداری کنند.

مدیر ارشد تولید فیس بوک در این زمینه گفت: ” ما تمایلی به ورود به عرصه تولید دوربین نداریم، اما به این نتیجه رسیدم که در حال حاضر مرجع قابل قبولی برای طراحی و تولید دوربین‌های این چنینی وجود ندارد.”

از مهمترین قابلیت های این دوربین جدید می‌تواند به ۱۷ لنز ۴ مگاپیکسل و درنتیجه کیفیت تصویربرداری بالا، مقاومت و استحکام بالا و قابلیت حمل آسان اشاره کرد.

/انتهای پیام/
سایت خبری: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

منبع: تک شات

می فایل