اخبار مهم
Home / فرهنگی / روایتی از زندگی شهید مدافع حرم در "نیمه پنهان ماه"
400424_270.png

روایتی از زندگی شهید مدافع حرم در "نیمه پنهان ماه"

نجمه طرماح  در گفت وگو با خبرنگار گروه  فرهنگی سایت خبری در خصوص کتاب جدیدش گفت:  کتابی درباره زندگی شهید عبد‌الله اسکندری‌ در دست نگارش دارم که رو به اتمام است.
 
وی درباره دلیل پرداختن به این شخصیت توضیح داد: سردار عبدالله اسکندری، مدیر کل اسبق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس بود که به صورت خودجوش برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) به دمشق رفت و در درگیری با تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.
 
این نویسنده در خصوص منابع نوشتن این کتاب گفت: برای نوشتن این اثر با اعظم سالاری، همسر شهید اسکندر‌ی گفت‌وگو داشته‌ام. این کتاب در قالب مجموعه «نیمه پنهان ماه» انتشارات روایت فتح منتشر می‌شود.
 
وی در ادامه افزود:  این انتشارات در رویکردی تازه تصمیم داشت که به شهیدان مدافع حرم بپردازد اما من یک سال پیش از این پیشنهاد، علاقه داشتم به شهید اسکندری بپردازم.
 
طرماح ادامه داد: شهید اسکندری از اهالی استان فارس بود و پرداختن به زندگی او برایم چندان دشوار نبود. به این دلیل که وی از شهیدان دوران دفاع مقدس نیست، هیچ مصاحبه‌ای از او در آرشیو موسسه روایت فتح وجود نداشت و من برای نوشتن این کتاب، حدود ۱۰ ساعت با همسر شهید گفت‌وگو داشته‌ام.
 
این نویسنده خاطرنشان کرد: کتاب نیمه پنهان ماهبه نمایشگاه کتاب سال ۹۵ می رسد.

انتهای پیام/

می فایل