اخبار مهم
Home / فرهنگی / رشد مخاطبان شبکه رادیویی تهران
472533_785.jpg

رشد مخاطبان شبکه رادیویی تهران

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری،  سعید معدن کن مدیر شبکه رادیویی تهران با اعلام این خبر که رادیو تهران به عنوان یکی از پر مخاطب‌ترین شبکه‌های رادیویی در سال گذشته بوده است، گفت: طبق آخرین نظرسنجی سازمان صدا و سیما در شهر تهران، شبکه رادیویی تهران سال گذشته رشد مخاطب داشته است. گذشته از آن با توجه به این‌که رادیو تهران تنها شبکه رادیویی اطلاع‌رسان در حوزه ترافیک پایتخت و نیز رخدادهای استان تهران است، مخاطبان پایتخت برای دریافت این اطلاعات و اخبار، مراجعه بسیاری به این شبکه رادیویی دارند.
 
 مدیر رادیو تهران به تنظیم برنامه های شبکه در تعامل با مخاطبان رادیو تهران اشاره کرد و افزود: توجه به تعامل با مخاطبان رادیو تهران به عنوان سرمایه، یکی از مهم‌ترین نکات در تنظیم برنامه شبکه است. رویکرد و مدت زمان برنامه «صبح تهران» با هدف تعامل با مخاطب تغییر کرد. برخی بخش‌های اطلاع‌رسانی صدای شهر رادیو تهران نیز از یکسویه به دوسویه تبدیل شده است. برنامه «به همین راحتی» که صددرصد تعاملی با مخاطب است در ساعت اوج مخاطبان در صبحگاه به گواه پژوهش‌ها، به جدول پخش افزوده شده است. ردیف مشخصی به انعکاس نظر و مشکلات مخاطبان و ردیف دیگری به پیگیری مطالبات از مسئولان اختصاص داده شده است. برنامه مسابقه عصرگاهی صددرصد با تغییر شکل، محتوا، مدت زمان و زمان پخش به برنامه «۰۲۱» تبدیل شد. برنامه ویژه شهرستان‌های استان تهران با عنوان همسایه سلام نیز با همین نگرش به برنامه «اینجا تهران است» تغییر یافت. برنامه و صفحه اینترنتی دیگری نیز با عنوان «از رادیو تهران بپرسید» طراحی شده است که در آن به هر سوال مخاطبان توسط همکاران، کارشناسان و مسئولان پاسخ داده می‌شود. برنامه محیطی «رادیوها روشن» نیز ابتکار دیگری است که هر جمعه در یکی از مناطق شهر تهران میان مخاطبان برنامه اجرا می‌کند.
 
  معدن کن با تاکید بر بهره مندی از پژوهش در تولید برنامه ها افزود: در رادیو تهران مجموعه برنامه‌های مهم و جذاب برای مخاطب در نظر گرفته شده است. این تنوع برنامه‌ای و تاکید بر حفظ کیفیت در تمامی برنامه‌ها پیگیری می‌شود. میزان مخاطبان فعلی، اقبال مخاطبان به برنامه‌ها و نیز نتایج ارزیابی‌های مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صدا و سیما موید این نکته است. همچنین برنامه‌ها با همت و تلاش برنامه‌سازان شبکه رادیویی تهران تهیه و تولید می‌شوند. احترام به مخاطب، استفاده از پژوهش برای تولید برنامه‌ها، کارگروهی و خالصانه عوامل برنامه‌ساز از یک سو و اعتماد و مهر مخاطبان باعث رونق برنامه‌ها شده است.
 
به گفته مدیر شبکه، تغییر جدول پخش بر مبنای پژوهش‌های متعدد جامعه‌شناختی و جمعیت‌شناختی مخاطب در استان تهران صورت گرفته است. وضع موجود بررسی و توفیقات پیشین شبکه و علل آن گردآوری شده است. چشم‌انداز و برنامه راهبردی جدید برای شبکه رادیویی تهران بر مبنای آخرین تحولات و برنامه‌ریزی‌های سازمانی ترسیم و اتاق فکر از مجموعه سرمایه انسانی شبکه رادیویی تهران تشکیل شده است. فراخوان طرح و بررسی ۱۰۶ طرح برای برنامه‌های جدید و در نهایت عملیاتی کردن برنامه‌ریزی‌ها، فعالیت‌های عمده مجموعه رادیو تهران در طول هشت ماه از دیگر برنامه‌ها بوده است.
 
ارتقای کیفی و تعمیق محتوا نیز به عنوان یک اصل از ابتدا در دستور کار شبکه بوده است و می‌توان گفت افزودن برنامه‌های جدید با تنوع ساختار، قالب و محتوای مورد نیاز و علاقه مخاطبان، تقویت برنامه‌های مورد اقبال گذشته، بهره بردن از منابع آرشیوی غنی شبکه رادیویی تهران و آرایش جدول پخش بر پایه نتایج مطالعات جمعیتی و جامعه‌شناختی حوزه مخاطب، راهکارهای شبکه برای حفظ مخاطب موجود و جذب مخاطب جدید است.
 
انتهای پیام/
 

می فایل