اخبار مهم
Home / فرهنگی / «رامهرمز یک کاوش باستان شناسی» در شبکه مستند/ ماجرای تپه ۴هزار ساله ای که مردم روی آن خانه ساختند
458377_325.jpg

«رامهرمز یک کاوش باستان شناسی» در شبکه مستند/ ماجرای تپه ۴هزار ساله ای که مردم روی آن خانه ساختند

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری، پژمان مظاهری پور مستندساز درباره تولید مستند جدید «رامهرمز یک کاوش باستان شناسی» توضیح داد: این مستند به روستایی در نزدیکی رامهرمز می پردازد که در کنار یک تپه باستانی ساخته شده است. ماجرا از این قرار بوده که در زمان جنگ، مهاجران جنگی به سمت این منطقه می آیند و از آنجایی که حریم ها به درستی مشخص نشده بوده، آنها روی یک تپه باستانی خانه سازی و زندگی می کنند!

وی افزود: این تپه، چهار هزار ساله بوده و مردم بی خبر از این موضوع، روی آن خانه ساخته اند و ما در این مستند قصه کاوش ها و بررسی های باستان شناسی را که روی این تپه ها انجام می شود، بازگو می کنیم.

این مستندساز یادآور شد: مردم وقتی از اتفاقی که رخ داده باخبر می شوند، خودشان نیز شروع به کاوش کردند و هر کدام از ساکنان کف اتاقشان را حفاری کرده بودند.

مظاهری پور تأکید کرد: تصویربرداری این کار طی ۱۰ روز، دو سال پیش انجام شده بود و برای تکمیل آن، با حمایت شبکه مستند کار را به پایان بردیم. «رامهرمز یک کاوش باستان شناسی» یک مستند محض است و ما برای ساخت آن همراه با باستان شناس ها از جمله دکتر لیلی نیاکان این واقعه و کاوش های صورت گرفته را بررسی می کنیم.

«رامهرمز یک کاوش باستان شناسی» ساعت ۲۱ روز یکشنبه ۱۵ فروردین از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و دوشنبه ۱۶ فروردین ساعت ۹:۳۰ بازپخش می شود.

انتهای پیام/

می فایل