اخبار مهم
Home / فضای مجازی / دیوار حائل اسرائیلی ها از ترس داعش + عکس
387234_739.jpg

دیوار حائل اسرائیلی ها از ترس داعش + عکس

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی سایت خبری، این مانع ۵ متری برای جلوگیری از ورود تروریست‌ها و مهاجرین ساخته شده و از شهر بندری ایلت تا تیمنا بنا خواهد شد. نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی این مانع را امری حیاتی برای امنیت ملی این رژیم دانسته است. برخی کارشناسان معتقدند داعش می‌تواند اردنی‌های هم‌مرز با رژیم صهیونیستی را استثمار کند.

ادد اران، سفیر سابق رژیم صهیونیستی در اردن می‌گوید، اعراب بادیه نشین در آن منطقه زندگی می‌کنند اما به دلایل اقتصادی شامل فقر و بیکاری ممکن است داعش در آن‌ها نفوذ کند. ساخت فرودگاه تیمنا و فشار شهروندان رژیم صهیونیستی باعث چنین تصمیمی شد. این فرودگاه در آینده دروازه هوایی رژیم صهیونیستی در جنوب خواهد بود.

این مانع همانند مانع این رژیم با مرز مصر دارای دارای دوربین‌های نظارتی، شناسایی الکترونیکی و متصل به برق خواهد بود.

اولی گات، رییس شورای منطقه‌ای ایلات گفت، این امر تهدیدی جدی است که هر کسی که قصد نفوذ از مرز اردن را داشته باشد به راحتی این کار را انجام می‌دهد. ما امیدواریم که در بلند مدت این موانع را برداشته و با همسایگان خود در صلح زندگی کنیم اما در حال حاضر، حقیقت چیز دیگری است و موانع ضروری هستند.

گفتنی است این گزارش در تاریخ ۳۰ تیر ماه ۱۳۹۴ در سایت اینترنتی فردا منتشر شده است و بنا به اهمیت آن بازنشر می شود.

/انتهای پیام/
سایت خبری: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

می فایل