اخبار مهم
Home / فرهنگی / دیدار صالحی با اهالی نشر و کتاب شیراز در کتابفروشی دهخدا
366810_500.jpg

دیدار صالحی با اهالی نشر و کتاب شیراز در کتابفروشی دهخدا

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری ، صالحی با تقدیر از مدیران کتابفروشی دهخدا در برپایی این محیط فرهنگی عنوان کرد: وجود ٣٥ هزار عنوان کتاب عمومی و تخصصی در سه طبقه و برپایی برنامه هایی مانند رونمایی از تازه های کتاب موجب شده تا باشگاهی فرهنگی در حوزه کتاب از سوی این کتابفروشی در استان ایجاد شود. امیدوارم ناملایمات روزگار نشر و کتاب در همت صاحبان این مجموعه خللی وارد نسازد. البته آنچه که کتابفروشان و ناشران در خصوص مشکلات بیان می کنند یک روزه قابل حل نیست، اما طبقه بندی معضلات شرایط را روبه بهبود خواهد برد.
 
 معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شنیدن مشکلات ناشران و صاحبان کتابفروشی ها را موجب ایجاد افق تازه ای برای رشد کتاب دانست و گفت: خوشحالم که این نشست در فضای یک کتابفروشی بزرگ و معتبر شیراز که می توانست از سوی مالک آن در مسیر تجاری مورد استفاده قرار گیرد، رقم خورد.
 
  معاون امور فرهنگی با اشاره به تسهیلات فراهم شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کتابفروشی ها در سال جاری عنوان کرد: کاهش هزینه های بالاسری کتابفروشی ها از جمله مالیات و عوارض و کاهش هزینه های پست از جمله این اقدامات است که تاکنون انجام شده است. از سویی با توجه به هزینه های آب، برق، گاز مصرفی کتابفروشی ها امکانی فراهم شد تا این اماکن با کاربری فرهنگی هزینه های یادشده را پرداخت کنند.
 
 همچنین در ادامه این بازدید سید عباس صالحی درباره موضوعاتی مانند نمایشگاه کتاب تهران، حمایت از ناشران استانی و خرید کتاب به صحبت پرداخت.
 
 معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در این دیدار در جمع ناشران و اهالی فرهنگ استان فارس با اشاره به امکان صدور مجوز کتاب در ۵ استان دیگر کشور گفت: صدور مجوز کتاب در ۵ استان دیگر به تصویب رسیده است و این با توجه به نیاز این استان ها به واسطه تعداد مراکز عالی تعیین شده است. از سال آینده این امکان فراهم می شود تا استان فارس هم به جمع این استانها پیوسته و در مسیر صدور مجوز کتاب قرار گیرد.
 
 بر اساس این گزارش، کتابفروشی دهخدا در فضایی به مساحت ۳۵ هزار متر مربع در شهر شیراز راه اندازی شده است و از سوی برادران درخشان اداره می شود.

انتهای پیام/

می فایل