اخبار مهم
Home / سیاسی / دولت گذشته بیش از دولت کنونی با مجلس اختلاف داشت
469672_216.jpg

دولت گذشته بیش از دولت کنونی با مجلس اختلاف داشت

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلح نظام در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: این مجمع سیاست‌گذاری نظام را بر عهده دارد که این سیاست‌ها از سوی رهبر معظم انقلاب با دقت فراوان بررسی می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: تصویب سیاست‌های محیط زیست یکی از فعالیت‌های سال گذشته مجمع بود و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به ارائه این سیاست‌ها در اجلاس پاریس پرداخت که مورد استقبال کشورهای مختلف قرار گرفت.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب سیاست‌های برنامه ششم توسعه را یکی دیگر از کارهای مجمع تشخیص مصلحت نظام ذکر کرد و افزود: ۱۱۵ سیاست از سوی مجمع پیشنهاد شد که از این تعداد ۸۵ پیشنهاد را رهبر معظم انقلاب پذیرفتند.
رضایی خاطرنشان کرد: بر اساس اصل ۱۲۰ قانون اساسی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی از وظایف رهبری است که این اختیار از دو سال گذشته به مجمع تفویض شد و امسال نظارت بر اقتصاد مقاومتی را تدوین می‌کنیم.
وی با بیان اینکه اداره سیستماتیک به نفع کشور است، گفت: اختلاف بین دولت و مجلس به مجمع تشخیص واگذار می‌شود، در زمینه حل اختلاف بین دولت کنونی و مجلس موارد کمی وجود دارد در حالی که در دولت گذشته این اختلاف بیشتر بود.
انتهای پیام/

می فایل