اخبار مهم
Home / فرهنگی / دهمین شب آواز ایرانی در حوزه هنری طنین‌انداز می‌شود
470337_244.jpg

دهمین شب آواز ایرانی در حوزه هنری طنین‌انداز می‌شود

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری، دهمین شب آواز ایرانی روز شنبه ۲۸فروردین ماه با حضور اساتید و هنرمندان عرصه آواز و موسیقی ایرانی ساعت ۱۸ در سالن «سوره» حوزه هنری برگزار می‌شود كه در این برنامه رهام خورشیدوند به همراه علیرضا سپهوند (نوازنده سنتور) به اجرای برنامه می‌پردازد.
 
رهام خورشیدوند دوره‌های ردیف آوازی استاد عبدالله دوامی را نزد علی دلفانی شروع كرد و بعد از گذراندن دوره مقدماتی نزد علی جهاندار رفت و در ادامه مسیر هنری خود از محضر بزرگانی چون: محمدرضا لطفی، فریدون احتشامی، حسین پرنیا استفاده كرد. وی در این اجرا به همراه علیرضا سپهوند، نوازنده سنتور و كارشناس موسیقی  به اجرای آوازی در مایه ابوعطا با غزلی از حافظ خواهد پرداخت.
 
از بخش‌های دیگر این برنامه می توان به اجرای علی مشهوری به همراه فرشید خویی وند (نوازنده سه‌تار) قطعاتی را با شعرهای سعدی و باباطاهر در مایه بیات اشاره كرد.  
 
علی مشهوری دوره های ردیف آوازی را نزد استاد فاروق كسمایی فرا گرفت و بعد از گذراندن دوره‌های مقدماتی از محضر اساتیدی چون جواد جواهری و محمدرضا لطفی بهره برد. وی همچنین «سلفژ» را نزد استاد رضا پرویززاده فرا گرفت.  

گفتنی است، فرشید خویی وند (نوازنده سه تار) نیز از محضر اساتیدی چون جلال ذوالفنون، سهیل ایوانی و سید خلیل عالی نژاد بهره برده است و هم اكنون سرپرست گروه ابریشم است.  
 
در این نشست ماهانه كه با هدف تجلیل از پیش‌كسوتان آواز ایرانی، كشف و معرفی چهره‌های جدید شكل گرفته است؛ هنرمندان دیگری نیز اجرا خواهند داشت. علاقه مندان برای اطلاع از سایر بخش‌های برنامه می توانند‌ به اخبار تكمیلی در وب‌سایت مركز موسیقی حوزه هنری به نشانی www.musicenter.ir مراجعه كنند.
 
دهمین شب آواز ایرانی به همت مركز موسیقی و مركز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری، شنبه ۲۸ فروردین ماه ساعت ۱۸ در سالن «سوره» حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار می‌شود. ورود برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

انتهای پیام/

می فایل