اخبار مهم
Home / فضای مجازی / دم کرده گیاه گزنه به رفع کم خونی کمک می‌کند
357425_640.jpg

دم کرده گیاه گزنه به رفع کم خونی کمک می‌کند

به گزارش گروه فضای مجازی سایت خبری، مهران معتمدی درباره کم خونی و طب سنتی اظهار داشت: به کمبود یا بدشکلی گلبول قرمز خون، کم خونی گفته می‌شود که دلایل متفاوتی دارد.

به گفته وی از جمله دلایل وراثتی یا محیطی مانند بیماری‌های ارثی کم خونی، می‌توان به کم خونی داسی شکل اشاره کرد و از موارد اکتسابی می‌توان به کم خونی ناشی از خون ریزی مزمن، کمبود مواد معدنی و ویتامین‌های خون اشاره کرد.

عضو کمیته تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی جهرم افزود: کم خونی باعث بسیاری از اختلالات در بدن می‌شود که باید از همان ابتدا با تشخیص علائم آن برای درمان اقدام کرد.

معتمدی اضافه کرد: از جمله علائم کم خونی می‌توان به خستگی، رنگ پریده، کاهش تمرکز، ناخن و موهای ضعیف و ضعف عمومی بدن اشاره کرد که خود کم خونی ناشی از کاهش آهن خون است.

وی بیان داشت: برای جبران این کمبود در طب سنتی به مواد و گیاهانی اشاره شده که بهترین آن دم کرده گیاه گزنه است که سرشار از آهن و ویتامین ث است که این ویتامین کمک به جذب بیشتر آهن و کاهش کم خونی می‌کند.

عضو کمیته تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی جهرم عنوان کرد: یکی دیگر از توصیه‌های طب سنتی استفاده از ظروف مسی و آهنی در آشپزخانه‌ها است که باعث تنظیم الکترولیت‌های خون می‌شود.

معتمدی خاطرنشان کرد: با بررسی‌های انجام شده می‌توان نتیجه گرفت که تغییر الگو و محیط زندگی نقش به سزایی در کم خونی‌ها از جمله نوع خفیف آن دارد که می‌توان به توصیه‌های طب سنتی مدرن که با روش‌های علمی و اثبات شده به ارائه راهکار می‌پردازد برای کاهش و درمان این مشکل قدم برداشت.

/انتهای پیام/
سایت خبری: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

می فایل