اخبار مهم
Home / سیاسی / دشمنان با دم شیر بازی نکنند/ توصیه وزیر دفاع به آمریکا و حضور ایران در سوریه/ نهیب جانشین فرمانده کل سپاه به جان کری
473048_350.jpg

دشمنان با دم شیر بازی نکنند/ توصیه وزیر دفاع به آمریکا و حضور ایران در سوریه/ نهیب جانشین فرمانده کل سپاه به جان کری

سایت خبری-گروه سیاسی: مراسم هفدهمین سالگرد شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی و گرامیداشت یاد و خاطره ۱۱۰ تن از شهدای شاخص نیروهای مسلح صبح امروز در مسجد جهاد ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.

در این مراسم، سرلشکر فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سرلشکر صالحی فرمانده ارتش، سرلشکر ایزدی معاون اشراف فرماندهی ستاد کل نیروهای مسلح، محسن رضایی، امیر پوردستان، امیر شاه‌صفی، امیر سیاری، امیر حاتمی جانشین وزیر دفاع، چیت‌چیان وزیر نیرو، هاشمی زیر بهداشت، سردار شادمان معاون عملیات ستاد کل، سردار سلامی جانشین فرمانده سپاه، امیر صبوری‌فرد جانشین پدافند هوایی ارتش، سردار نجار مشاور ستاد کل نیروهای مسلح، سردار قربانی و جمعی دیگر از مسئولان و مقامات لشکری و کشوری و خانواده‌های معظم شهدا حضور داشتند.

خواسته شهید صیاد از مردم استکبارستیزی و انقلابی ماندن بود

سرلشکر بسیجی سید حسن آقایی فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه مراسم هفدهمین سالگرد شهادت امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهید صیاد افسری نظامی، منضبط، بسیار جدی و وقت‌شناس بود؛ به‌طوری که اصول و برنامه‌های فرماندهی را دقیقا به اجرا می‌گذاشت و شرایط را تحت کنترل داشت.

وی ادامه داد: رفتار ایشان به گونه‌ای بود که افرادی که اهل نظم نبودند نمی‌توانستند بیش از یک روز در کنار ایشان کار کنند.

سرلشکر فیروزآبادی تصریح کرد: شهید صیاد فردی بسیار مومن و ولایت‌شناس بود و انجام امور محوله را همچون فریضه‌ای می‌دانست که باید نسبت به درگاه الهی انجام دهد و درواقع راز بزرگی، موفقیت و به‌دست آوردن آن پیروزی‌های عظیم توسط او به واسطه همین خصوصیاتی بود که در وی تجمیع شده بود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: صیاد اهل وحدت و همدلی، رفاقت و مهربانی و جلسات روضه امام حسین(ع) بود. یکی از خصوصیات بارز ایشان برخورد همراه با تواضع و خضوع و خشوع با مردم و به‌ویژه روستاییان وعشایر بود؛ به‌طوری که گاها به شهر و دیار آن‌ها سفر می‌کرد و با آنها هم‌صحبت و هم‌کلام می‌شد و از نزدیک در جریان امورات و  مشکلات آنها قرار می‌گرفت و به من می‌گفت این توفیقی است که خدا به من داده تا با مردم مستضعف در تماس باشم.

وی اضافه کرد: دفتر ایشان همیشه محل رجوع اقشار حزب الهی و جبهه‌ای از سراسر کشور بود. ایشان با خضوع و خشوع در هر لباسی که بود خدمت می‌کرد. او موضوع نظم و انضباط  در میان نظامیان را بسیار جدی دنبال می‌کرد ولی در برخورد با مردم بسیار متواضع و صمیمی بود؛ البته انضباط سرمایه‌ای است برای همبستگی نیروهای مسلح.

سرلشکر فیروزآبادی با اشاره به روحیه استکبارستیز شهید صیاد گفت: ایشان می‌خواست که امام(ره) همیشه در قلب ملت زنده باشد، و مردم، آمریکا را همیشه به‌عنوان شیطان بزرگ بشناسند و همواره انقلابی باشند و انقلابی عمل کنند.

دشمنان با دم شیر بازی نکنند/ توصیه وزیر دفاع به آمریکا و حضور ایران در سوریه/ نهیب جانشین فرمانده کل سپاه به جان کری

نیروهای مسلح ایران در سوریه حضور مستشاری دارند

سردار سید مسعود جزایری معاون ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت سپهبد شهید صیادشیرازی با حضور در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره اعزام نیروهای تکاور تیپ ۶۵ نوهد ارتش به سوریه گفت: بخش‌های مختلفی از نیروهای مسلح حضور مستشاری در منطقه دارند و این موضوع جدیدی نیست.

جزایری همچنین از برگزاری چندین رزمایش در نیروهای مختلف طی سال جاری خبر داد و افزود: این رزمایش‌ها طبق برنامه در حوزه‌های زمینی، دریایی، هوایی انجام خواهند شد.

اظهارات کری نشانه استیصال آمریکا در برابر ایران است/ بهتر است آمریکایی‌ها منطقه را ترک کنند

سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در ستاد کل نیروهای مسلح، با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به مواضع آمریکایی‌ها بخصوص وزیر خارجه این کشور درباره ایجاد محدودیت برای توانمندی های دفاعی ایران اظهار داشت: آمریکایی‌ها همیشه این رفتار را داشته‌اند و سخنان اخیر وزیر خارجه آن‌ها هم از چند جهت قابل بررسی است که نشان دهنده انفعال و استیصال آمریکا در برابر توانمندی‌های دفاعی ایران و نیز نگرانی عناصر وابسته به آمریکاست که می‌بینند آمریکایی‌ها دیگر توان حمایت از آن‌ها را ندارند.

دهقان خاطرنشان کرد: آمریکا سعی می‌کند تا منطقه را از دو جهت به خود وابسته کند یکی از طریق فروش سلاح و دیگری اینکه بگوید لازمه بقای کشورها اجرای سیاست‌های آمریکایی‌هاست.

وی گفت: اگر آمریکایی‌ها ادعا دارند که به دنبال ثبات در منطقه هستند بهتر است آقای کری و مسئولین آن‌ها به ۳ سوال پاسخ دهند اول اینکه دلیل حضور آن‌ها در مناطق مختلف چیست آیا به دنبال منافع خودشان هستند یا منافع دیگر کشورها.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: سوال دوم این است که آیا آمریکایی‌ها به خاطر منافع کشورهای مختلف است که در سیاست‌های آن‌ها دخالت می‌کنند و اگر این طور است چرا در خصوص نسل کشی که امروز در یمن اتفاق می‌افتد موضعی نمی‌گیرند اما کافی است یک اتفاق کوچکی در یک کشور دیگر بیفتد تا داد حقوق بشر آمریکایی‌ها بلند شود.

سردار دهقان سوال سوم را این طور مطرح کرد که چرا آمریکایی‌ها از ابتدا از گروهک‌های تروریستی و تکفیری در منطقه حمایت کرده و دلیل پشتیبانی آن‌ها از تروریسم بین‌المللی چیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر آمریکایی ها واقعا به دنبال ایجاد ثبات در منطقه هستند بهتر است اینجا را خالی کنند و به کشور خودشان برگردند و از تروریست‌ها حمایت نکنند.

وزیر دفاع در پایان گفت: اگر امریکایی‌ها به این موضوعات فکر کنند دیگر یاوه گویی نکرده و حرف مفت نخواهند زد.

دشمنان با دم شیر بازی نکنند/ توصیه وزیر دفاع به آمریکا و حضور ایران در سوریه/ نهیب جانشین فرمانده کل سپاه به جان کری


به دشمنان توصیه می‌کنیم با دم شیر بازی نکنند/ اعراب وارد بازی آمریکا نشوند

سردار سرلشکر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح امروز طی سخنانی در مراسم بزرگداست شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در ستاد کل نیروهای مسلح، اظهار داشت: ملت ایران مردمانی نجیب هستند و ما به دشمنان توصیه می کنیم با دم شیر بازی نکنند.

وی در جواب افرادی که می گویند چرا بعد از خرمشهر، جنگ ادامه پیدا کرد گفت: این روشنفکران غرب زده بدانند جنگ ادامه پیدا کرد تا آنها امروز در آرامش و امنیت باشند.
رضایی خاطرنشان کرد: کسانی که می گویند آمریکا قصد حمله به ایران را نداشت، خاطرات مسئولان آمریکایی را بخوانند تا بدانند آمادگی دفاعی و موشکی ایران مانع از این حمله شد.
وی با اشاره به اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا در خصوص آمادگی برای مذاکره موشکی با ایران افزود: آنها که تا الان هم خلاف برجام عمل کردند و صلاحیت صحبت و مذاکره در خصوص مسایل منطقه و موشک های ایران را ندارند و توانمندی دفاعی و موشکی ما هم قابل مذاکره نیست.
رضایی ادامه داد: آمریکا خودش عامل ناامنی در منطقه است و مسئولین ما هم از زمان بنی صدر تا الان ۴ بار آنها را تست کرده اند.
وی با بیان اینکه مسئولین ما در تلاش هستند تا آمریکا را مجبور کنند به تعهدات خود عمل کنند، گفت: ملت ایران صبری دارند و به اعراب هم توصیه می کنیم وارد بازی آمریکا نشوند.

خارج از صلاحیت شماست که درخصوص الزامات دفاعی ما صحبت کنید

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه صبح امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در ستاد کل نیروهای مسلح، با حضور در جمع خبرنگاران درخصوص اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا مبنی بر آمادگی این کشور برای انجام مذاکرات موشکی با ایران، اظهار داشت: این خارج از صلاحیت و شایستگی آنهاست که درخصوص الزامات دفاعی ما صحبت کنند.

سلامی افزود: توانمندی موشکی، پشتوانه منزلت، عزت، بقا و سربلندی ایران است و هیچگاه مورد معامله، مذاکره و مصالحه قرار نخواهد گرفت.
وی ادامه داد: صنعت موشکی مسیر رشد و پیشرفت خود را طی می‌کند و تابع تصمیمات درونی نظام و تحت امر فرماندهی معظم کل قواست که با کمک ملت ایران به اوج خواهد رسید.

شهید صیاد شیرازی توجه ویژه‌ای به موضوع جزایر سه‌گانه داشت

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش، صبح امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در ستاد کل نیروهای مسلح، با حضور در جمع خبرنگاران، شهید صیاد شیرازی را یک الگوی نمونه برای مسئولین و فرماندهی ولایتمدار توصیف کرد و گفت: یادم هست که این شهید بزرگوار توجه ویژه‌ای به موضوع جزایر سه‌گانه داشت و در زمانی که برخی کشورها یاوه‌گویی‌هایی در این باره می کردند، پاسخ تندی به آنها می‌داد.

انتهای پیام/

می فایل