اخبار مهم
Home / اجتماعی / دستگیری سارقی که مرد همسایه را ربوده بود
365542_486.jpg

دستگیری سارقی که مرد همسایه را ربوده بود

به گزارش خبرنگار جامعه سایت خبری، چهارم بهمن امسال پیرمردی با مراجعه به دادسرای امور جنایی از ربایش و سرقت مسلحانه خودرواش با سلاح سرد خبر داد و در شکایتی مدعی شد من راننده خودرو پراید هستم که بعد از بازنشستگی اقدام به مسافر کشی می‌کردم.

روز گذشته ساعت ۴ بعد از ظهر دو پسر جوان را از ترمینال جنوب به مقصد جنت آباد سوار کردم. در میانه راه دو پسر جوان که به خوبی من را می‌شناختند، مدعی شدند چند ماه قبل از برادرزاده ام اخاذی کرده اند. آنها از من خواستند تغییر مسیر دهم و به سمت قرچک بروم.

در میانه راه پسر جوان که در صندلی عقب سوار شده بود، یک لحظه از پشت گردن من را گرفت و همدستش پشت فرمان نشست.

در میانه راه،دو سارق چند بار با مرد ناشناسی تماس گرفتند و مدعی شدند شکار آماده است او را کجا بیاوریم؟

سارقان با تهدید از من یک سکه بهار آزادی ، ۹۰۰ هزار تومان پلو نقد، ۷ کارت بانکی، سند خانه و مدارک شناسایی را سرقت کردند. آنها چند روز بعد با من تماس گرفتند و مدعی شدند اگر سه میلیون پول به حسابشان نریزند، من و خانواده ام را می کشند و با خودروام مواد مخدر جا به جا می‌کنم.

آنها من را تهدید به قتل کردند و پس از ۵ ساعت چرخیدن در خیابان، با بستن دست و پایم، من را داخل یک کانال در حوالی آب شیرین کن قرچک رها کردند که ساعتی بعد با کمک یک مرد نگهبان نجات پیدا کردم.

در این مدت درحال شناسایی دو سارق بودم تا اینکه فهمیدم یکی از سارقان، جاوید، پسر همسایه مان است.

با اظهارات راننده پراید، جاوید در حوالی فلکه خزانه دستگیر شد. با انتقال متهم به دادسرای امور جنایی او با اعتراف به ربودن مرد همسایه و سرقت از او گفت: چند روز قبل از سرقت به دلیل مشکلات مالی، تصمیم به سرقت خودرو گرفتم. به همین دلیل موضوع را با فتح الله یکی از معتادان میدان شوش در میان گذاشتم چون می دانستم همسایه ما مرد پولداری است، نقشه سرقت از او را طراحی کردم. روز سرقت به عنوان مسافر سوار خودروی او شدیم اما در میان راه با بستن دست و پایش او را در خیابانی حوالی قرچک رها کردیم.

با اظهارات طراح سرقت بالاخره روز گذشته فتح الله در مخفیگاهش در حوالی میدان شوش، شناسایی و دستگیر شد. متهم ۳۲ ساله پس از انتقال به دادسرا به آدم ربایی و سرقت خودرو پیرمرد ۶۰ ساله اعتراف کرد و گفت: بعد از سرقت من خودرو را با سند سازی به قیمت دو میلیون تومان فروختم.

با اعترافات دو متهم ۲۲ ساله و ۳۲ ساله آنها با دستور محسن مدیرروستا، بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی به اتهام آدم ربایی و سرقت به عنف بازداشت و در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند.

انتهای پیام/

می فایل