اخبار مهم
Home / اجتماعی / حمایت تحصیلی از ۲۵ هزار کودک خیابانی و بدسرپرست زیر ۱۰ سال
337375_843.jpg

حمایت تحصیلی از ۲۵ هزار کودک خیابانی و بدسرپرست زیر ۱۰ سال

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، علی باقرزاده درباره برنامه نهضت سواد آموزی در تحت پوشش قراردادن کودکان ۶تا سال ۱۰بازمانده از تحصیل اظهارکرد: اساسنامه نهضت سواد آموزی که مصوبه مجلس شورای اسلامی است اجازه آموزش به کودکان زیر ۱۰سال را به ما نمی‌دهد.

وی افزود: از دولت اجازه گرفته‌ایم کودکان در معرض آسیب که از نظر روانشناختی گروه سنی ۶تا ۱۷سال را شامل می شود با همین استدلال که عبارت کودک آمده، آن‌هایی که در معرض آسیب هستند و به دلایل اقتصادی ممکن به مدرسه نیایند تحت پوشش قرار دهیم.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی ادامه داد: تعداد ۲۵هزار نفر از کودکان در معرض آسیب را هدف گذاری کرده‌ایم تا حمایت و پشتیبانی شوند. رئیس سازمان نهضت سواد آموزی با بیان اینکه سیاست ما حمایت از این کودکان است تا ورودی به چرخه بیسوادی در نهضت سواد آموزی بسته شود خاطر نشان کرد: شیوه نامه آن ابلاغ شده است و در سال ۹۵ اجرایی می شود.

باقرزاده تصریح کرد: در این طرح مقرر شد با همکاری بخش غیردولتی و وزارت کار، کودکان کار، کودکان خیابانی و کودکان بدسرپرست که به‌دلیل عدم پرداخت پول بیمه، لوازم‌التحریر و لباس فرم مدرسه از تحصیل بازمی‌مانند، تحت پوشش قرار گیرند.

انتهای پیام/

می فایل