اخبار مهم
Home / سیاسی / حضور در انتخابات زمینه‌ساز عزت مسلمانان و کوری چشم دشمنان است
377554_514.jpg

حضور در انتخابات زمینه‌ساز عزت مسلمانان و کوری چشم دشمنان است

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، آیت‌الله عباس واعظ طبسی در همایش تقدیر از برگزیدگان حوزه علمیه اظهار داشت: حضور در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری یک امر ضروری است زیرا زمینه‌ساز عزت مسلمانان و کوری چشم دشمنان است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به لیست‌های متعدد انتخاباتی بیان کرد: به‌هرحال در این لیست‌ها نیز افرادی وجود دارند که باید با بررسی آن‌ها و همچنین مشورت با افراد خبره و آگاه دست به انتخاب آن‌ها زد.

آیت‌الله واعظ طبسی خاطرنشان کرد: جایگاه مجلس قانونگذاری بر کسی پوشیده نیست و نباید اجازه داد این مجلس به نحوی اداره شود که افراد بر اثر فشار حرکت‌های انحرافی، مواردی را که مورد رضای خداوند متعال نیست، تصویب کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وظایف طلاب و حوزه‌های علمیه در دوره جدید گفت: امروز شاهد هستیم که دشمنان با ابزارهای نوین سعی در شبهه افکنی دارند و حوزه علمیه و طلاب باید برابر این شبهات، قوی، محکم و مستدل و استوار برخورد کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان‌های خراسان خاطرنشان کرد: امروز دشمنان نظام اسلامی برای استحاله فکری به ویژه نسل جوان برنامه ریزی کرده‌اند و به افکار جامعه تعدی می‌کنند و در زمینه مقابله علمی و مستدل با این تهاجمات طلاب نقش بارزی را برعهده دارند.

آیت‌الله واعظ طبسی در ادامه به جایگاه جمهوری اسلامی ایران در نظام بین الملل اشاره و گفت: دشمن در حال تقابل با مبانی و ارکان اسلام ناب و ارزش‌های اسلامی و دینی و به ویژه جمهوری اسلامی ایران به عنوان عزیزترین و مستقل ترین کشور و ملت در بین ملت‌های جهان است.

وی افزود: حرکت‌های ملت ایران همواره اعجاب تحلیل گران را برانگیخته است و در این زمینه می‌توان به راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن اشاره کرد.

تولیت آستان قدس رضوی در بیان توصیه‌ای به طلاب جوان بیان کرد: علم و ایمان مکمل یکدیگر هستند، علم در واقع راه عمل به ایمان را فراهم می‌کند، گاه نیز عکس این موضوع صدق می‌کند و علم در خدمت رشد و بسط گرایش‌های مادی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

می فایل