اخبار مهم
Home / فرهنگی / حضور ایران در پنجاه و سومین دوره نمایشگاه کتاب بلونیا
457988_700.jpg

حضور ایران در پنجاه و سومین دوره نمایشگاه کتاب بلونیا

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری ، این نمایشگاه از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ فروردین ماه برگزار می شود. غرفه ایران در این دوره از نمایشگاه ۳۲ متر مربع است. ۲۷۰ عنوان کتاب از ۱۲۸ تصویرگر کتاب کودک و نوجوان و ۱۱۰ مولف در غرفه ایران به نمایش گذاشته می شود. آثار عرضه شده در غرفه ایران از ۳۰ ناشر برجسته ایرانی حوزه کودک که از طریق فراخوان انتخاب شده از قبیل انتشارات امیرکبیر، افق، پیدایش، چکه، مهاجر، شباویز، خانه ادبیات انتخاب شده است.
 
موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران برای حضور در این دوره از نمایشگاه برنامه های متنوعی از جمله برگزاری روز ایران، معرفی ۵ نفر از تصویرگران ایرانی که آثارشان به تصویرگری نمایشگاه بلونیا راه یافته و معرفی کتاب های کودک ایرانی که رایت آنها به ناشران خارجی به فروش رفته است در قالب کاتالوگ  را پیش بینی نموده است.
 
معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در قالب کاتالوگ و بروشور و دعوت از ناشران برای حضور در بیست و نهمین دوره نمایشگاه کتاب تهران از دیگر فعالیت های غرفه ایران خواهدبود.
 
کشور آلمان مهمان ویژه این دوره ازنمایشگاه است. ۳۰۰ متر فضا برای نمایش آثار تصویرگران مطرح این کشور اختصاص داده شده است. مسولیت غرفه آلمان بر عهده نمایشگاه کتاب فرانکفورت خواهد بود.
 
برای اولین بار در سالن ۳۲ بخش رسانه های دیجیتال نیز در پنجاه و سومین دوره نمایشگاه بلونیا فعالیت می کند. در این دوره از نمایشگاه ۱۲۰۰ شرکت کننده از ۹۸ کشور در فضایی به مساحت ۲۴ هزار رو ۳۸ متر فعالیت خواهند داشت. ۱۳۱ آژانس ادبی نیز در نمایشگاه فعالیت می کنند. در مدت برگزاری نمایشگاه ۱۶۶ برنامه اجرا خواهد شد و ۸۶۴ خبرنگار از ۳۳ کشور اخبار مربوط به نمایشگاه را اطلاع رسانی می کنند.
 
یادآور می شود پنجاه و سومین دوره نمایشگاه کتاب بلونیا از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ فروردین ماه برگزار می شود.
 
انتهای پیام/

می فایل