اخبار مهم
Home / سیاسی / حجره طلبگی امام راحل(ره) در اراک گلباران می‌شود
337137_262.jpg

حجره طلبگی امام راحل(ره) در اراک گلباران می‌شود

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، طبق سنوات سال گذشته و در آغاز ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی حجره طلبگی بنیانگذارکبیر انقلاب اسلامی ایران در اراک گلباران می‌شود.

این مراسم ساعت ۹ صبح روز ۱۲بهمن و باحضور روحانیان، طلاب و فرهیختگان حوزه علمیه در اراک برگزار می شود، و در آغاز دهه فجر بار دیگر با آرمانهای انقلاب اسلامی، بنیانگذار کبیرانقلاب و مقام معظم رهبری تجدید بیعت می‌شود.

رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر در استان مرکزی بااعلام این خبر، بااشاره به نقش استان مرکزی در انقلاب اسلامی ایران اظهارکرد: ۵۴ شهید استان مرکزی نشان دهنده مشارکت این استان در تمام برنامه‌های کشوری است، استان مرکزی در هر زمانی که لازم باید تا برای دفاع از مرز و بوم کشور حرکتی را انجام دهد از هیچ فعالیتی دریغ نمی‌کند.

حجت‌الاسلام عباس هاشمی افزود: همزمان با فرارسیدن ۱۲بهمن و آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی طبق سنوات گذشته مراسم گلباران حجره طلبگی امام راحل(ره) در اراک توسط طلاب و روحانیان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: از ۲۲ آذر امسال این ستاد تشکیل شده است که حاصل آن اجرای ۵ هزار برنامه در راستای گرامیداشت دهه مبارک فجر است همچنین ۲۲۸ کمیته به منظور نظارت بر عوامل اجرایی تشکیل شده که از مجموع ۲۲۸کمیته ناظر بر اجرای برنامه‌های دهه مبارک فجر تعداد ۳۳ ستاد شهری و ۱۹۵ ستاد روستایی و عشایری است همچنین ۱۰۰ کمیته مردمی در مساجد تشکیل شده است.

رئیس شورا هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۴ هزار و ۵۰۰ برنامه برای گرامی‌داشت دهه فجر در استان مرکزی برگزار شد، امسال ۵ هزار برنامه اجرایی داریم و این مهم نشاندهنده افزایش ۱۲ درصدی برنامه‌ها نسبت به سال گذشته است.

حجت‌الاسلام هاشمی بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران بدون وابستگی به قدرت‌های شرق و غرب سبب برهم زدن معادلات استکبار جهانی برای تداوم نظام سلطه شد گفت: انقلاب اسلامی ایران سبب شد تا پرچم اسلام ناب محمدی به اهتزاز درآید و این دین الهی قدرتی تعیین کننده در معادلات جهانی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: ۳۷ سال است دشمنان نظام مرعوب اتحاد و همبستگی مردم و وفاداری آنها به انقلاب و آرمان های آن شده اند و در این مدت به شیوه های مختلف و با بهره گیری از قدرت رسانه ای و انواع تحریم ها، فشارهای خاص و عام را بر مردم ایران اسلامی وارد ساخته اند ولی همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند هیچگاه نمی توانند به موفقیت چشمگیری دست یابند.

انتهای پیام/

می فایل