اخبار مهم
Home / سیاسی / حب خدا و رسول اکرم(ص) مقدم بر همه امور باشد
373868_255.jpg

حب خدا و رسول اکرم(ص) مقدم بر همه امور باشد

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، آیت‌الله جعفر سبحانی در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم برگزار شد، اظهار کرد: بوسیدن جلد قرآن تقرب است و از طریق اظهار محبت به قرآن می‌خواهیم به خدا نزدیک شویم.
وی خاطرنشان کرد: پرستش به جز تقرب است و برخی از اقدامات مایه قرب است و پرستش در مورد آنها صدق نمی‌کند.
این مرجع تقلید عنوان کرد: پرستش در مورد دادن صدقه، خمس و زکات صدق نمی‌کند ولی تقرب در این امور صدق می‌کند، در این بخش به جنگ وهابیت می‌رویم و می‌گوییم اگر در و دیوار حرم‌ها و جلد قرآن را می‌بوسیم، برای تقرب است.
وی با بیان اینکه وهابی‌ها می‌گویند این اعمال شرک است، گفت: در پاسخ به آنها باید بیان کرد این اعمال ما تعبدی نیست، بلکه تقربی است و مایه تکریم و مظهر حب پیامبر اکرم(ص) بوده و حب پیامبر اکرم(ص) تقرب است و در قرآن ذکر شده مومن کسی است که همه چیز را در برابر حب خدا و رسول اکرم(ص) نادیده بگیرد.
آیت‌الله سبحانی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) گفت: بهترین اشخاص کسانی هستند که صفات اخلاقی بالایی داشته باشند و عصبانی نشوند، پیامبر اکرم(ص) نیز دارای اخلاق نیکو بودند و با مردی که آمده بود به پیامبر توهین کند به گونه‌ای سخن گفت که او مسلمان شد.
وی خاطرنشان کرد: افراد باید زندگی ساده داشته باشند و از تشریفات و تجملات پرهیز کنند، همین مقدار که زندگی آبرومند داشته باشیم، کافی است.
استاد حوزه علمیه قم یادآور شد:‌ فرد مسلمان باید به خانواده‌اش مهربان باشد و با همسرش کارهای خانه را تقسیم کند و به گونه‌ای نباشد که همسرش شکایت او را نزد دیگران مطرح کند.
انتهای پیام/

می فایل