اخبار مهم
Home / سیاسی / جناح بازی و باند بازی نباید در مجلس خبرگان راه پیدا کند
374073_954.jpg

جناح بازی و باند بازی نباید در مجلس خبرگان راه پیدا کند

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی سایت خبری، آیت الله محسن قمی داوطلب پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، در برنامه تبلیغاتی خود که از رادیو تهران پخش شد، اظهار داشت: برقراری قسط و عدل، مبارزه با فقر و تبعیض، استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و خود کفایی در تمام عرصه ها، اهداف انقلاب اسلامی از زمان شکل گیری بود.
وی افزود: اکنون بعد از گذشت ۳۷ سال از  پیروزی انقلاب اسلامی، مشارکت مردمی در مقایسه با سایر انقلاب ها، ما را این نکته می رساند که انقلاب ما کاملا مردمی بوده است.
آیت الله قمی با اشاره به اعتماد امام (ره) به مردم گفت: امام خمینی (ره) با توجه به مقبولیت همگانی که داشتند، می توانستند شکل حکومت را خودشان تعیین کنند اما مردم را به پای صنوق های رای دعوت کردند.
وی با بیان اینکه سیره امام خمینی (ره) در قانون اساسی ما نیز تبلور پیدا کرده است خاطرنشان کرد: اصل ۵ قانون اساسی زعامت و ولایت امر را در زمان غیت حضرت حجت (عج) بر عهده فقیه عادل و زمان شناس قرار داده و در اصل ششم اداره امور کشور را مبتنی بر مراجعه به آرای مردمی نهاده است.
آیت الله قمی با بیان اینکه مجلس خبرگان از یک سو مظهر مشروعیت نظام و از سویی دیگر مظهر مقبولیت نظام است گفت: مجلس خبرگان رهبری مجلسی برای لحظات حساس است که وظیفه نمایندگان آن تعیین رهبر و رصد و مراقبت دائمی برای حفظ شرایط رهبری است.
وی تصریح کرد: مجلس خبرگان رهبری بر اساس قانون اساسی در راس هرم قدرت قرار دارد به این دلیل که سایر نهاد ها در نظام اسلامی در برابر نهاد دیگری مسئول هستند اما مجلس خبرگان رهبری در برابر هیچ نهادی جز در برابر خداوند و مردم، مسئولیت ندارد.
آیت الله قمی در پایان گفت: مجلس خبرگان برای آنکه بتواند رسالت تاریخی خودش را انجام دهد باید مظهر اقتدار و وحدت ملی باشد به گونه ای که جناح بندی ها و باندبازی ها در این مجلس راه پیدا نکند.
انتهای پیام/

می فایل