اخبار مهم
Home / اجتماعی / جزئیات هشتمین دوره مسابقه ریاضی «کانگورو» اعلام شد
372016_988.jpg

جزئیات هشتمین دوره مسابقه ریاضی «کانگورو» اعلام شد

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، دستورالعمل اجرایی هشتمین دوره مسابقه ریاضی «کانگورو» از سوی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان به تمامی واحد‌های آموزشی کشور ابلاغ شد.

بر این اساس تمام دانش‌آموزان دوره‌های ابتدایی و دوره‌های اول و دوم متوسطه می‌توانند از تا پایان وقت اداری روز دوشنبه ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۴ با مراجعه به سامانه اینترنتی http://mathkangaroo.srttu.edu توسط مدیر مدرسه ثبت‌نام کنند و هیچ محدودیتی از نظر شرط معدل، نمرات درسی و رشته تحصیلی برای شرکت کنندگان این مسابقه در نظر گرفته نشده است و همه دانش‌آموزان در هر سطحی می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

مدیران مدارس امکان ثبت‌نام دانش‌آموزان مرکز حتی در صورت محدود بودن تعداد آنها را دارند اما چنانچه به هر دلیل، امکان ثبت‌نام دانش‌آموزان علاقه‌مند در مدرسه‌ای فراهم نباشد، مدیر مدرسه موظف است با هماهنگی اداره آموزش و پرورش محل، متقاضیان را با در نظر گرفتن پایه تحصیلی و جنسیت به نزدیک‌ترین مدرسه هدایت کند.

مبلغ ثبت‌نام در این مسابقه به ازای هر دانش‌آموز ۱۵۰ هزار ریال است که از طریق درگاه اینترنتی سامانه ثبت‌نام دریافت می‌شود.

هشتمین دوره مسابقه ریاضی کانگورو در روز پنج‌شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ به‌طور همزمان در مدارس و مراکز آموزشی سراسر کشور برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگان بر اساس گروهی که در آن جای می‌گیرند به ۲۴یا ۳۰ مسئله پنج‌گزینه‌ای پاسخ می‌دهند؛ این مسئله‌ها بر حسب دشواری در سه سطح ۳، ۴ و ۵ امتیازی قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/


می فایل