اخبار مهم
Home / سبک زندگی / جدیدترین مدل پالتو دخترانه و زنانه (مجموعه عکس مدل پالتو)
thm_45713_693.jpg

جدیدترین مدل پالتو دخترانه و زنانه (مجموعه عکس مدل پالتو)

پالتو

به نوعی کت بلند که به عنوان بیرونی‌ترین لباس پوشیده می‌شود پالتو گفته می‌شود. اندازه پالتوها معمولا از کمر تا پایین زانوها هستند و از انواع پارچه‌های ضخیم، پشم یا چرم تهیه می‌شوند. در زبان انگلیسی به پالتو «Overcoat» گفته می‌شود.

قبلا درباره معیارهای انتخاب و خرید یک پالتوی مناسب به تفصیل صحبت کرده‌ایم. این بار اما قصد داریم مجموعه‌ای از انواع مدل پالتو زنانه را به شما نشان دهیم که می‌توانید از آن‌ها ایده گرفته و زمستان امسال شیک‌تر و برازنده‌تر از همیشه ظاهر شوبد اما قبل از آن نکات زیر را مرور کنید:

  • اگر جزو خانم‌های قد بلند هستید:
لباسی که از بالا تا پایین تک‌رنگ باشد به دلیل اینکه خطی یکدست ایجاد می‌کند، شما را بلندتر نشان خواهد داد. انتخاب رنگی متفاوت برای کت یا پالتو، باعث می‌شود که قد شما به چند قسمت مختلف تقسیم شود و در نتیجه متناسب‌تر دیده شوید. به خاطر داشته باشید هرگز پالتو و شلوار یک رنگ نپوشید و سعی کنید مدل پالتو، شلوار و حتی کفش‌تان در چند رنگ متفاوت اما در یک هارمونی انتخاب شود.
پالتوهای خیلی کوتاه نیز پاها را بلندتر از آنچه هست نشان می‌دهد پس از پوشیدن چنین مدل‌هایی خودداری کنید.
هر مانتو یا پالتویی که خیلی گشاد و بادکرده باشد شما را بزرگتر از آنچه که هستید نشان می‌دهد. پالتو زنانه کمردار تنگ شما را خوش اندام و زیبا نشان می‌دهد. پالتویی که به انحناها و برجستگی‌های بدن تاکید بیشتری بکند، توجه را از قد بلند دور می‌کند و اندام شما را متناسب‌تر نشان می دهد.
  • اما درباره خانم‌های ریزاندام و کوتاه قد:
پالتوهای ساده‌ای که تنگ و قالب تن هستند، انتخاب کنید. از پوشیدن پالتوهایی با دامن‌های خیلی گشاد و کلوش خودداری کنید.
مانتو، بارانی یا پالتویی انتخاب کنید که سایز کوچک و اندازه شما باشد. اگر در انتخاب سایز خود دقت نکنید، مجبورید شانه‌های بزرگ و آستین‌های بلند لباس‌تات را به خیاط بسپارید تا آن را اصلاح کند.
مانتوهای خیلی بلند موجب می‌شود که کوتاهتر دیده شوید. یک مدل کوتاه تا روی زانو برای شما بسیار مناسب است.
پارچه‌هایی که راه‌های عمودی باریکی دارد، باعث ایجاد خطوط عمودی بیشتری روی لباس می‌شود و درنتیجه شما را بلندتر نشان می‌دهد، همچنین این مدل پالتو رسمی و کلاسیک است. دقت کنید که دامن پالتوی شما تا روی زانو باشد که به بلندتر دیده شدن شما کمک می‌کند.
از پوشیدن هر مدل پالتو که جعبه مانند یا خیلی گشاد باشد(که شما را چاق و تپل نشان می‌دهد) یا مدل‌های چروک خودداری کنید.
حالا به سراغ مجموعه‌ای از عکس انواع مدل پالتو جدید دخترانه و زنانه می‌رویم:

مدل پالتو زنانه بلند:


مدل پالتو زنانه کوتاه:


می فایل