اخبار مهم
Home / سیاسی / تیم اقتصاد مقاومتی معاونت حقوقی برای شناسایی و حذف قوانین مزاحم وارد عمل شده است
458840_435.jpg

تیم اقتصاد مقاومتی معاونت حقوقی برای شناسایی و حذف قوانین مزاحم وارد عمل شده است

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، الهام امین زاده در دیدار نوروزی با کارکنان معاونت حقوقی ریاست جمهوری افزود: در تلاش هستیم در تیم اقتصاد مقاومتی، قوانین مزاحم را در بخش‌های بورس، گردشگری، بیمه و بانک شناسایی و حذف کنیم.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور در این دیدار که در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، تاکید کرد که مدیریت جهادی برای اجرای قوانین در کشور ضروری است.

امین‌زاده با بیان اینکه معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری توسعه دهنده حقوق در کشور است، اظهار داشت: درباره نظام حقوقی کشور بسیارحساس هستیم چراکه با ارتقای مباحث حقوقی، فرهنگ و اجتماع و همه بخش ها سالم خواهد شد.

وی همچنین کاهش آمار مغایرت مصوبات دولت با قوانین کشور از ۱۴ به زیر دو درصد را از مهمترین دستاوردهای معاونت حقوقی ریاست جمهوری در سال گذشته برشمرد و تاکید کرد: دولت تدبیر و امید از مواضع و موازین حقوقی تبعیت و تمکین دارد.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت عدم تضییع حقوق شهروندی مردم گفت: صرف آگاهی از حقوق کافی نیست بلکه مردم باید بدانند درصورت تضییع حقوقشان به کدام مرجع مراجعه نمایند و دستگاه ها نیز موظفند با اگاهی از وظایفشان ، درصورت نقض حقوق شهروندی فعالانه حرکت کنند.

امین‌زاده فقدان نظام پایش و ارزیابی قوانین کشور، موازی کاری و عدم انسجام بویژه در بخش تنقیح، عدم ماندگاری و فرار سرمایه سرمایه انسانی و حقوقی، عدم آشنایی مردم با حقوق و تکالیف خود در دستگاه های اجرایی و  دولتی و همچنین مالکیت عمومی را از مهم ترین چالش های معاونت حقوقی ریاست جمهوری برشمرد.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور درباره برخی اموال عمومی دولت که باید برای رفاه و گردشگری مردم آزاد شود، گفت: نیاز به کار ضربتی داریم و دولت یازدهم هم خواستار این است که این اموال که در برخی موارد به ناروا تصرف شده است، آزاد شود.

امین‌زاده حاکمیت قانون، مبارزه با فساد، ارتقای فرهنگ حقوقی کشور، بهبود منابع انسانی واحدهای اجرایی، تخصص گرایی در استفاده از مشاوران حقوقی، توسعه و ارتقای حقوق شهروندی، تحکیم جایگاه کارشناسان حقوقی در فرآیندها و بویژه تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های مدیریتی مقامات و استانداران، شفافیت قوانین، مالکیت عمومی و مشروع اشخاص، کاهش دعاوی و تعامل حقوقی مناسب مردم با دستگاه‌های اجرایی و دستگاه‌های اجرایی و دولتی با یکدیگر را از اهم برنامه‌های معاونت حقوقی ریاست جمهوری در سال جدید برشمرد.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور در ابتدای سخنان خود با تبریک سال جدید و همچنین میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، از تلاش ها و خدمات کارکنان معاونت حقوقی ریاست جمهوری در طول سال گذشته قدردانی کرد.

امین‌زاده درباره نقش والا و ارتقای جایگاه زنان در دین مبین اسلام ادامه داد: در دستورات اسلامی و قرآنی برای ساختن جامعه، زنان و مردان در کنار یکدیگر قرارداده شدند و ملاک تقوا و عمل صالح است.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور تاکید کرد: زنان ایرانی با حفظ کرامت و بنیان خانواده، در عرصه‌های داخلی و بین المللی به تمام وظایف اجتماعی خود به خوبی عمل می‌کنند.

انتهای پیام/

می فایل