اخبار مهم
Home / سیاسی / توپخانه حقوق بشری غربی‌ها به راه افتاده است/ آیا سفر موگرینی به ایران ارتباطی به هجمه‌های اخیر غربی‌ها دارد؟
490917_161.jpg

توپخانه حقوق بشری غربی‌ها به راه افتاده است/ آیا سفر موگرینی به ایران ارتباطی به هجمه‌های اخیر غربی‌ها دارد؟

سایت خبری – گروه سیاسی : در روزهای اخیر هجمه‌های حقوق بشری غربی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران فزونی گرفته است و هراز چندگاهی از مجامع غربی اخباری مبنی مداخلات به ظاهر بشردوستانه آن ها به گوش می‌رسد.

حدود دو هفته پیش بود که شورای حقوق بشر سازمان ملل با رائی شکننده، مأموریت احمد شهید به عنوان گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد؛ گزارشگری که در واقع منصوب آمریکایی هاست و مواضع مغرضانه و سیاسی کاری‌های او بر کسی پوشیده نیست.

دیروز نیز در جریان سفر فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران، برخی رسانه‌ها یکی از اهداف این سفر را رایزنی‌های حقوق بشری اتحادیه اروپا با ایران دانستند؛ استناد این رسانه‌ها به نامه‌ای بود که تنی چند از نمایندگان پارلمان اروپا پیش از سفر موگرینی به ایران به دست وی رساندند؛ نامه‌ای که محتوا و مضمونی حقوق بشری داشت و می توان حدس زد که متضمن همان ادعاهای دروغین و نخ نما شده غربی ها درباره وضعیت حقوق بشر در ایران است.

در اسفندماه ۹۲ نیز در جریان سفر کاترین اشتون مسئول وقت سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران، دیدارهایی میان وی و چند تن از محکومان امنیتی فتنه ۸۸ در یکی از سفارتخانه های اروپایی انجام شد.

اما علی رغم اینکه مقامات عالی رتبه کشورمان بارها اعلام کرده اند که غربی ها نمی توانند با ادعاهای دروغین و واهی حقوق بشری از انجام تعهدات برجامی خود طفره روند، اما اقدامات و مواضع اخیر غربی ها نشان می دهد که آن ها قصد دارند با طراحی سناریوهای حقوق بشری مقدمات اعمال تحریم های جدید را علیه ایران فراهم آورند.

سه شنبه هفته پیش بود که وزرای خارجه گروه ۷ در جریان نشست یک روزه خود در هیروشیما نسبت به شرایط حقوق بشر در ایران ابراز نگرانی کردند! و در بخشی از بیانیه خود تلویحا ایران را محکوم به نقض حقوق بشر کردند.

در روز پنجشنبه هفته پیش نیز دولت آمریکا چهلمین گزارش حقوق بشری خود را تسلیم کنگره این کشور کرد؛ گزارشی که حاوی اتهاماتی بی اساس علیه ایران بود و بندهایی از آن نیز به صورت مستقیم متضمن رویکردی مداخله گرایانه در امور داخلی کشورمان می‌شد. 

همچنین اواخر هفته گذشته نیز جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید بار دیگر ایران را متهم به حمایت از تروریسم کرد و گفت ما می دانیم ایران از تروریسم حمایت می‌کند؛ وی همچنین این را هم گفت که دولت آمریکا در مواردی به تنهایی و در مواردی با همکاری کنگره، ایران را به عنوان حامی تروریسم مورد تحریم قرار داده است.

اتهامات بی اساس و واهی غربی‌ها و بویژه آمریکایی‌ها علیه ایران در شرایطی است که مسئولان و مقامات جمهوری اسلامی ایران به ویژه مسئولان عالی رتبه قضائی کشورمان بارها به صورت مستدل و منطقی به این اتهامات پاسخ داده اند.

بی تردید  غربی‌ها که وحشیانه‌ترین برخوردها را با مخالفان افکار و اندیشه‌های خود دارند و متفکران را بخاطر بیان واقعیات تاریخی حوادثی چون هلوکاست، محاکمه و مجازات می‌کنند و در زندان‌های مخوفشان، شکنجه‌های قرون وسطایی را علیه مخالفان روا می‌دارند، وقتی در مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران به بن‌بست می‌رسند، ریاکارانه مقوله “حقوق بشر” را پیش می‌کشند و احکام الهی و نورانی اسلام را مغایر با آنچه خود دغلکارانه مخالفت با حقوق بشر می‌نامند، قلمداد می‌نمایند.

انتهای پیام/

می فایل