اخبار مهم
Home / سیاسی / تمرین تاکتیکی مقابله با تهدیدات در مناطق پدافندی جنوب کشور برگزار شد
338329_554.jpg

تمرین تاکتیکی مقابله با تهدیدات در مناطق پدافندی جنوب کشور برگزار شد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، تمرین تاکتیکی پاسگاه فرماندهی با هدف مقابله با تهدیدهای احتمالی در مناطق پدافند هوایی جنوب، جنوب غرب و جنوب شرق برگزار شد.
امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در این باره اظهار داشت: تمرین‌های تاکتیکی پاسگاه فرماندهی به صورت مداوم و مدون در مناطق و یگان‌های پدافندی در سطح کشور برگزار می‌شود و هدف برگزاری این تمرین‌های رزمایش گونه ارزیابی توانایی فرماندهان و تعیین کارایی رزمی آنها، ارتقای آمادگی رزمی در یگان‌های پدافند هوایی و ایجاد قابلیت رزم در شرایط ویژه و ناهمتراز است.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: در این تمرین‌ها میزان هماهنگی سامانه‌های رزمی پدافند هوایی با شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور از طریق شبیه سازی محیط رزم احتمالی بررسی می‌شود و استقلال تاکتیکی مناطق پدافند هوایی در شرایط بحرانی مورد سنجش قرار می‌گیرد.
وی افزود: توانمندی پدافند هوایی در تحرک سریع، واکنش به موقع و توانایی فرماندهان در اتخاذ تصمیم‌ها و تدابیر تاکتیکی در شرایط تهدید از جمله مولفه‌هایی است که در تمرین پاسگاه‌های فرماندهی مورد سنجش قرار می‌گیرد که این امر باعث شناسایی نقاط ضعف و همچنین انتقال دانش و تجربه به کارکنان جوان خواهد شد.
انتهای پیام/

می فایل