اخبار مهم
Home / اجتماعی / تمام پیک های موتورسوار تهران بیمه می شوند
458685_121.jpg

تمام پیک های موتورسوار تهران بیمه می شوند

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، غلامرضا ترابیان تصریح کرد: شرکت پیک بادپا تنها برای تحت پوشش قرار گرفتن راکبان موتورسیکلت‌های پیک بادپا تلاش نمی کند بلکه در نظر داریم تمامی راکبانی که با موتور سیکلت‌های خود اقدام به حمل کالا و بار می‌کنند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند.

وی افزود: طبق هماهنگی‌هایی که با مسئولان سازمان تامین اجتماعی داشتیم، پیشنهاد دادیم تا بیمه تامین اجتماعی برای تمامی راکبان موتورسیکلت شهر تهران که در حوزه حمل بار و کالا فعالیت می‌کنند، ایجاد شود.

به گفته وی؛ نظر مسئولان این سازمان مثبت و مساعد بود و در گام نخست درصدد جمع آوری و ورود اطلاعات راکبان به سامانه هستیم و امیدواریم تا اوایل سال ۹۵ این مهم محقق شود.

مدیرعامل پیک بادپا خاطرنشان کرد: به همین منظور سایتی را پیش بینی کرده‌ایم که پس از هماهنگی نهایی با تامین اجتماعی به عنوان کارگزار سازمان تامین اجتماعی فراخوان عمومی موتورسیکلت سواران و ثبت نام و اخذ مدرک را انجام خواهیم داد، افزود: منتظر پاسخ نهایی سازمان تامین اجتماعی هستیم.

ترابیان با بیان اینکه متاسفانه راکبان موتورسیکلت با اینکه جابه‌جایی مرسولات پستی، کالا و مسافر را به عنوان یک شغل پیگیری می کردند، اما زیر پوشش بیمه‌ای نبودند، تاکید کرد: بیش از ۱۰۰ هزار موتورسیکلت در تهران تردد دارد که شغل اصلی‌شان محسوب می‌شود، با رایزنی‌هایی که سازمان پیک بادپا با مسئولان تامین اجتماعی انجام داده است، مقرر شده که مشکل بیمه این راکبان حل شود و امیدواریم به زودی شاهد حل مشکل بیمه راکبان باشیم.

انتهای پیام/

می فایل