اخبار مهم
Home / سیاسی / تمام توان مديريت بحران در مناطق سيل زده بكار گرفته شود/اقدام فوری برای جبران خسارت سيل زدگان
486944_657.jpg

تمام توان مديريت بحران در مناطق سيل زده بكار گرفته شود/اقدام فوری برای جبران خسارت سيل زدگان

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری،عبدالرضا رحماني فضلي طی نامه ای به اسماعيل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران که آن را در صفحه اينستاگرام خود منتشر كرده،آورده است: بارندگي اخير نزولات جوی در برخي از مناطق كشور موجب بروز آسيب و پيش آمدن شرايط اظطراری برای هموطنان عزيزمان شده است، ضمن تشكر و قدرداني از زحمات دلسوزانه شبانه روزی و اطمينان بخش تمامی عوامل موثر در مديريت بحران پيش آمده از جمله استانداران و فرمانداران خدوم، عوامل ايثارگر سازمان هلال احمر، همكاران زحمتكش در وزارتخانه‌های نيرو و راه و شهرسازی و همچنين نيروهای فداكار انتظامي و نظامي و به ويژه همكاري و بردباري و درايت مردم خوب مناطق سيل زده؛ همانگونه كه پيش از اين متذكر شدم لازم است با تمهيدات و اقدامات موثر تمام توان و امكانات خود را به طور ملموس، مستمر و پيگير براي كاهش خسارات و مديريت بحران در مناطق سيل زده و آسيب ديده به كار گيريد.

درادامه آمده است : با هماهنگي استانداران مناطق سانحه ديده در اسرع وقت برآورد دقيقي از خسارات پيش آمده تهيه و ارائه شود و با پيگيري مداوم نسبت به جبران خسارات اقدام موثر و فوري صورت گيرد.

 در پي بارندگي‌هاي اخير كه از اوايل هفته در استان هاي غربي كشور رخ داد، سيل و آبگرفتگي از روز پنجشنبه ۱۲۶ شهر كشور را درگير كرد. ميزان ورودي آب سد دز در اين روز با ورود بيش از ۸ هزار مترمكعب بر ثانيه يك ركورد تاريخي را ثبت كرد و باعث سرريز آب از اين سد شد. همزمان سه استان لرستان، گيلان و اصفهان نيز با برف و كولاك مواجه شدند.

سازمان هواشناسي اعلام كرده كه سامانه بارشي از امروز به سمت استان هاي شمال شرقي حركت مي كند و از شدت بارش ها در استان هاي غربي كم مي‌شود.

انتهای پیام/

می فایل