اخبار مهم
Home / سیاسی / تمامی فعالیت‌های مرتبط به نقشه‌برداری از بخش غیرنظامی برعهده سازمان نقشه‌برداری است
460361_413.jpg

تمامی فعالیت‌های مرتبط به نقشه‌برداری از بخش غیرنظامی برعهده سازمان نقشه‌برداری است

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۵ فروردین) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه‌ کشور، با ماده ۱۲ این لایحه با ۱۰۹ رأی موافق،‌ ۲۲ رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۶ موافقت کردند.
براساس ماده ۱۲ لایحه مذکور فعالیت‌های مرتبط با نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی، عکسبرداری هوایی، تهیه و تولید نقشه‌های پوششی و شهری در مقیاس‌های مختلف و نظارت بر آن در بخش غیرنظامی، برعهده سازمان نقشه‌برداری کشور است. استانداردها و دستورالعمل‌های مربوط توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با رعایت جهت‌گیری‌های کشور از جمله آمایش سرزمین تهیه و ابلاغ می‌شود.
همچنین در جریان بررسی این ماده حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد الحاق یک تبصره به ماده ۱۲ لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه‌ کشور  را مطرح کرد که نمایندگان با ۱۳۴ رأی موافق، ۱۵ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۲ نماینده حاضر در صحن با آن موافقت کردند.
تبصره الحاقی به ماده ۱۲ بدین شرح است: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان برنامه‌ریزی و مدیریت مکلفند دستورالعمل اجرایی این ماده را به منظور نحوه اعمال ملاحظات دفاعی و امنیتی در تولید و انتشار نقشه‌ها و داده‌های مکانی تهیه و ابلاغ نمایند. 
انتهای پیام/

می فایل