اخبار مهم
Home / سیاسی / تعامل ایران و روسیه در حل بحران منطقه تاثیر به سزایی دارد/ سیاستهای ما در قبال روسیه مشخص است
477984_622.jpg

تعامل ایران و روسیه در حل بحران منطقه تاثیر به سزایی دارد/ سیاستهای ما در قبال روسیه مشخص است

احمد شوهانی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی سایت خبری درباره اظهار نظر برخی از کارشناسان داخلی و خارجی یپرامون روابط ایران و روسیه اظهار کرد: به طور حتم با توجه به اینکه روسیه به عنوان یکی از کشور های قدرتمند منطقه و جهان محسوب می شود و همسایه ایران نیز است باید رابطه ای متکی بر تعامل میان دو کشور برقرار باشد.

وی افزود: ما باید در راستای تعامل با کشورهای منطقه و به خصوص روسیه رابطه ای دو طرفه با این کشور داشته باشیم زیرا هم ایران و هم روسیه در منطقه به یکدیگر احتیاج دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بد عهدی روسیه در برخی از موارد مانند ساخت نیروگاه اتمی بوشهر برای ما روشن و مشخص است تصریح کرد: مقامات روسیه در پاره ای از موارد در قبال ایران اقدامات نامناسبی را انجام دادند اما در بسیاری از موارد تعامل سازنده ای را با ایران داشتند که این موضوع را نباید نادیده گرفت.

شوهانی خاطرنشان کرد: تعامل مشترک میان ایران و روسیه در حل و پیشبرد مشکلات منطقه به خصوص حل بحران سوریه در یک سال اخیر تاثیری به سزایی داشته است اما این همکاری نباید زمینه وابستگی ما به این کشور را فراهم کند.

وی تاکید کرد: ما باید تنها در قالب یک کشور مستقل و با سیاستهای مشخص با روسیه وارد تعامل شویم و یک استقلال رویه مشخص را در برخورد با این کشور داشته باشیم.

انتهای پیام/

می فایل