اخبار مهم
Home / اجتماعی / تصویب بودجه سال ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی/ شهریه ثابت دانشجویان افزایش نمی‌یاید
397006_965.jpg

تصویب بودجه سال ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی/ شهریه ثابت دانشجویان افزایش نمی‌یاید

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، حمید میرزاده در حاشیه جلسه هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از تمام اعضای هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی بخصوص آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه سپاسگزارم که همواره دانشگاه آزاد اسلامی را مورد حمایت و عنایت خود قرار داده اند.

تصویب تمام پیشنهادات دانشگاه آزاد اسلامی در هیئت امنای مرکزی

وی با بیان اینکه جلسه هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور اعضای هیئت امنا و هیئت رئیسه دانشگاه برگزار شد، گفت: در این جلسه تمام پیشنهادات معاونت های دانشگاه در مورد سند توسعه دانشگاه، طرح آمایش سرزمینی، برنامه ششم توسعه دانشگاه، شهریه، تاسیس دفاتر بین المللی و بودجه سال ۱۳۹۵ که در جلسات یک ماهه به تصویب هیئت های امنای استانی رسیده بود، به اتفاق آرا به تصویب هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی رسید.

میرزاده با اشاره به تصویب بودجه سال ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: بودجه سال آینده دانشگاه از حیث منابع و مصارف ۱۰ هزار میلیارد تومان و از حیث درآمد و هزینه ۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به تصویب اعضای هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی رسید.

وی افزد: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی می توانند از اول فروردین ماه برنامه های توسعه خود را در زمینه های علمی، پژوهشی، فناوری، کارآفرینی و عمرانی که به تصویب رسیده است، را اجرا کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه امسال سومین باری است که بودجه سنواتی و برنامه های دانشگاه قبل از پایان سال به تصویب هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی می رسد، تصریح کرد: از لطف و عنایت اعضای هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی که همواره پشتیبان دانشگاه بوده تشکر و قدردانی می کنم.

تاسیس دفاتر بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی

میرزاده با اشاره به مصوبات جلسه هیئت امنای مرکزی دانشگاه، گفت: در این جلسه تاسیس واحدهای برون مرزی دانشگاه به شکل تاسیس دفاتر در فاز اول برای تقویت ارتباطات بین الملل دانشگاه در حوزه های اسلامی، ایرانی، تاریخ تمدن ایران و اسلام، هنرهای ایرانی و اسلامی، حفظ و گسترش زبان و ادبیات فارسی، تبادل استاد و دانشجو و اجرای پروژه های مشترک بین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های واقع در کشورهای اسلامی، اروپای مرکزی، آسیا و آمریکای شمالی و برخی کشورهای آسیای مرکزی به تصویب هیئت امنای مرکزی دانشگاه رسید و این دفاتر برای جذب دانشجو و مبادله استاد و دانشجو و نیز پروژه های پژوهشی مشترک بین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های خارجی فعالیت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۱۱۵ تفاهم نامه معتبر با دانشگاههای خارجی در آسیا، اروپا و بیشتر کشورهای منطقه آسیای میانه است اما فقط ۲۰ تفاهم نامه فعال است و اغلب به مرحله عملیاتی نرسیده اند، گفت: از این رو برای توسعه علمی دانشگاه و افزایش مبادلات بین المللی دانشگاه که ضرورت توسعه علمی است، مقرر شد که به تدریج دفاتری در کشورهای اسلامی و بعضی کشورهای اروپای مرکزی، آسیائی و آمریکای شمالی ایجاد و با همکاری رایزنان فرهنگی مستقر در نمایندگی های جمهوری اسلامی زمینه تبادل استاد و دانشجو و جذب دانشجو فراهم شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: بر طبق این برنامه در فاز اول دفاتر دانشگاه تاسیس شده و به کمک واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی ایرانیانی که در خارج هستند می توانند دانشجوی دانشگاه شده و با استانداردهای دانشگاه و در چارچوب مقررات دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شوند.

میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی برای تاسیس واحد دانشگاهی درعراق برنامه ریزی کرده است، گفت: خوشبختانه واحد مسکو نیز اخیرا راه اندازی شده و به زودی واحد عراق نیز تاسیس می شود.

شهریه ثابت تمام دانشجویان موجود دانشگاه آزاد اسلامی در تمام مقاطع در سال آینده افزایش نمی یابد

میرزاده در مورد میزان افزایش شهریه دانشگاه آزاد اسلامی در سال آینده، گفت: شهریه ثابت تمام دانشجویان موجود رشته های پزشکی و غیر پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در تمام مقاطع در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال ۱۳۹۴ افزایش نخواهد یافت.

افزایش ۲۰ درصدی حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در سال آینده

وی خاطر نشان کرد: در سال آینده حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به میزان ۲۰ درصد و حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی به میزان ۱۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش می یابد.

میرزاده با بیان اینکه در جلسه هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی تمامی معاونت ها خلاصه ای از عملکرد خود را در سال جاری ارائه دادند، گفت: خوشبختانه این گزارش ها مورد توجه، اقبال و قدردانی تمام اعضای هیئت امنای مرکزی قرار گرفت که از شیرینی های این جلسه بود.

وی با اشاره به سیاست های بودجه ای دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۹۵، گفت: در بودجه سال آینده مقرر شده ۲ درصد از کل بودجه به امور فرهنگی، ۲ درصد از کل بودجه به امور ورزشی و ۲ درصد از کل بودجه به امور دانشجویی تخصیص پیدا کند که این اعداد قابل جابه جایی نیست همچنین ۱۵ درصد از کل بودجه دانشگاه به امور پژوهشی و ۱۵ درصد به امور عمرانی اختصاص می یابد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در سال آینده بالغ بر ۷۰۰ هزار متر مربع از فضاهای نا تمام طرح های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی به اتمام می رسد و بالغ بر ۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه صرف امور جاری و عمرانی در حوزه پزشکی از جمله مراکز تحقیقاتی پزشکی و تکمیل و تجهیز طرح های بیمارستانی خواهد شد.

میرزاده تاکید کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد ۲۰ درصد بودجه دانشگاه آزاد اسلامی در سال آینده از محل اعتبارات غیر شهریه ای بدست آید.

وی با بیان اینکه تمام اعضای هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی بر این باورند که دانشگاه آزاد اسلامی به طرف توسعه کیفی حرکت می کند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با جذب هیئت علمی توانمند بر اساس استانداردها مورد تعهد به شورای عالی انقلاب فرهنگی حرکت کرده چرا که دانشگاه آزاد اسلامی زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/

می فایل