اخبار مهم
Home / سبک زندگی / تصاویری جدید و زیبا از مدل‌ گچبری سقف پذیرایی
50043_155.jpg

تصاویری جدید و زیبا از مدل‌ گچبری سقف پذیرایی

سال‌هاست که از گچبری سقف برای معماری خانه‌های ایرانی استفاده می‌شود. گچبری می‌تواند در طرح‌های مختلفی بر روی سقف حک شود. این بستگی به سلایق افراد دارد که چه طرح و نقشی را برای این کار انتخاب کنند. درواقع مدل‌های مختلف گچبری می‌تواند تحولی بزرگ در زیبایی یک ساختمان داشته باشد. مخصوصا اگر با لوسترهایی که برای سقف استفاده شده است هماهنگی داشته باشد. در این مطلب شما را با تصاویر مدل‌های گچبری سقف با طراحی مدرن و ایده‌های جدید آشنا می‌سازیم. لطفا تا پایان ما را همراهی نمایید.

گچبری در معماری داخلی ایرانیان سابقه تاریخی طولانی دارد. از گچبری در تزیین سقف و دیوارهای مساجد نیز استفاده می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی ایده‌های بسیاری برای طراحی گچبری زیبا برای سقف مطرح شد. از آن جایی که اتاق پذیرایی یکی از مهم‌ترین فضاهای منازل ایرانی محسوب می‌شود از این ایده‌ها بیشتر برای اتاق پذیرایی استفاده می‌شود. در صورتی که گچبری سقف پذیرایی همراه با نورپردازی مناسب باشد اتاق پذیرایی بسیار زیبا و شیک می‌شود. گچبری‌ها می‌توانند ثابت باشند و یا از قبل آماده شده و در سقف نصب شوند. گچبری در اندازه‌ها و با طرح‌های متنوعی ساخته می‌شود و بسته به اندازه سقف پذیرایی انتخاب و اجرا می‌شود. تصاویر زیر نمونه‌هایی از ایده‌های گچبری مدرن سقف پذیرایی را نشان می‌دهد.

مدل‌های گچبری سقف برای پذیرایی یا نشیمن

این روزها استفاده از چندضلعی‌های منتظم و متناسب در طرح‌های گچبری بسیار باب شده است. استفاده از نورهای رنگی در بین آن‌ها زیبایی این طرح‌ها را دوچندان کرده است.

گچبری سقف پذیرایی - مدل گچبری سقف


استفاده از نقوش سنتی در طرح‌های گچبری ایرانی خبر از اصیل بودن این هنر نزد ایرانیان می‌دهد. نقش‌های ظریف سنتی و یا مینیاتوری به همراه لوسترهای پرنور زیبایی خاصی به سقف می‌بخشد.

گچبری سقف پذیرایی - مدل گچبری سقف

گچبری سقف پذیرایی - مدل گچبری سقف


طرح‌های منحنی به همراه نورپردازی هالوژن‌ها قبلا فقط مخصوص هتل‌ها و تالارهای پذیرایی بود اما امروزه این نمونه طرح‌های گچبری به منازل هم راه پیدا کرده است و مورد پسند بسیاری از افراد است.

گچبری سقف پذیرایی - مدل گچبری سقف


رنگی‌ بودن طرح‌های گچبری علاوه بر شاد بودن ، جلوه بصری بسیار خاصی به آن‌ها می‌بخشد. مخصوصا اگر این رنگ‌آمیزی متناسب و هماهنگ با دکوراسیون موجود باشد. برای زیبایی بیشتر استفاده از رنگ‌هایی که به نوعی با هم متضاد هستند پیشنهاد می‌شود.

گچبری سقف پذیرایی - مدل گچبری سقف

گچبری سقف پذیرایی - مدل گچبری سقف


تصاویر زیر نمونه‌ای از پرطرفدارترین مدل‌های گچبری سقف است. در این مدل تمام سقف به اجزایی هم اندازه تقسیم می‌شود. هماهنگی بین اجزا به همراه نورهایی که در بین آن‌ها تعبیه می‌شود زیبایی خاصی به سقف می‌بخشد.

گچبری سقف پذیرایی - مدل گچبری سقف

گچبری سقف پذیرایی - مدل گچبری سقف

گچبری سقف پذیرایی - مدل گچبری سقف

گچبری سقف و دیوارهای خانه زیبایی و شکوه به یاد ماندنی به منزل شما می‌بخشد، به یاد داشته باشید که این طرح‌های زیبا و باشکوه هر کدام می‌تواند تاثیرات متفاوتی بر فضای داخلی منزل بگذارد. به عبارت دیگر بخشی از میزان انرژی‌های مثبت و منفی که در منزل شما در جریان هستند وابستگی فراوانی به طرح‌های برش گچ بر روی سقف و دیوار منزل شما دارند. امیدواریم از این طرح‌های گچبری خوشتان آمده باشد و در انتخاب مدل گچبری زیبا به شما کمک کند.


گردآوری:
مجله اینترنتی infdqa

می فایل