اخبار مهم
Home / سیاسی / تشکیل هیئت نظارت بر تبلیغات در فضای مجازی
372824_704.jpg

تشکیل هیئت نظارت بر تبلیغات در فضای مجازی

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری،سخنگوی وزارت کشور با اشاره به دستور رئیس جمهور به وزیر کشور درباره نظارت بر تبلیغات فضای مجازی افزود: بر اساس این دستور اجازه‌ای مبنی بر ایجاد شور و نشاط انتخاباتی و همچنین جلوگیری از تخریب و سوء تبلیغات در فضای مجازی داده شده است.
 
امیری گفت: برای تحقق این هدف هیئت نظارت در فضای مجازی متشکل از وزارت کشور، وزارت اطلاعات، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دادستان کل کشور تشکیل می شود تا بر تبلیغات در این فضا نظارت داشته باشد.
 
وی تاکید کرد: در صورتی که در فضای مجازی سوء تبلیغات، تخریب، تشویق اذهان عمومی و سایر تخلفات و جرائم انتخاباتی دیده شود در سریع ترین زمان ممکن موضوع بررسی و رسیدگی می شود.
 
امیری با اشاره به ایام تبلیغات رسمی انتخابات، از نامزدهای انتخابات خواست تا در تبلیغات وعده های غیرعملی ندهند، توقع مردم را بالا نبرند، خارج از اختیارات نمایندگی سخن نگویند و نسبت به رقبای خود دست به تخریب و تهمت و افترا و نشر اکاذیب نزنند.
 
سخنگوی وزارت کشور همچنین از صدور کیفرخواست برای برخی نامزدها که مرتکب جرائم انتخاباتی شدند خبر داد گفت: مطمئنا به تخلفات و جرایم انتخاباتی در سریع ترین زمان رسیدگی می شود، چراکه قوه قضائیه نیز به همین منظور شعبی را اختصاص داده است.

انتهای پیام/

می فایل