اخبار مهم
Home / اجتماعی / تشکیل شورای «ترویج فرهنگ ایثار و شهادت» در آموزش و پرورش
367753_714.jpg

تشکیل شورای «ترویج فرهنگ ایثار و شهادت» در آموزش و پرورش

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در گردهمایی رؤسای ادارات شاهد استان‌های سراسر کشور که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش همواره در خدمت خانواده شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین همه دستگاه‌ها، پیشتاز بوده است، به طوری که امسال آموزش و پرورش در بین ۴۵ دستگاه دولتی و غیردولتی رتبه نخست را کسب کرد که این موضوع وظیفه آموزش و پرورش را سنگین تر می‌کند.

وی افزود: آموزش و پرورش در دو بخش خدمت به خانواده شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، برنامه‌های خود را ساماندهی کرده است.

فانی با بیان اینکه یکی از کارکردهای آموزش و پرورش، انتقال فرهنگ از لفظ گذشته به آینده است، خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره رشادت های آنان می‌تواند یک کار بزرگ و اثر ماندگار برای جامعه باشد که این خدمت بزرگ فقط از عهده آموزش و پرورش برمی‌آید.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش همواره در انتقال فرهنگ اسلام ناب محمدی و ترویج روحیه از خود گذشتگی و ایثار، پیشتاز بوده به طوری که این مفاهیم در موضوعات درسی و فعالیت‌های فوق برنامه آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان قرار گرفته است.

وزیرآموزش و پرورش از تشکیل شورای فرهنگ ترویج ایثار و شهادت در آموزش و پرورش و درآینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: بحث نهادینه کردن ایثار و گذشت و به فکر دیگران بودن می‌تواند آینده نظام و انقلاب اسلامی را تضمین کند که این موضوع باید در این شورا توسعه و ترویج پیدا کند و از این منظر آموزش و پرورش بتواند نقش مؤثری در توسعه فرهنگ و ایثار و شهادت ایفا کند.

وی طرح شاهد و پراکنده را از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش درخدمت به خانواده شهدا برشمرد و اظهار کرد: کیفیت آموزشی و پرورشی باید در این مدارس مورد توجه ویژه قرار گیرد به طوری که این موضوع وجه تمایز مدارس شاهد با دیگر مدارس باشد.

فانی خاطرنشان کرد: آئین نامه تأسیس مدارس بزرگسالان و بررسی جزئیات آن در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش قرار گرفته است که در صورت تصویب، ‌جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/

می فایل