اخبار مهم
Home / آشپزی / تزیین هندوانه یلدا به شکل کاپ کیک
53171_950.jpg

تزیین هندوانه یلدا به شکل کاپ کیک

در شب آیین باستانی یلدا، اعضای خانواده و دوستان دور هم جمع می‌شوند و صاحب خانه که معمولا بزرگ فامیل است با میوه‌های خوشمزه‌ای مثل هندوانه و انار به همراه انواع شیرینی‌، کیک و دسرهای مخصوص شب یلدا و آجیل از آن‌ها پذیرایی می‌کند و مهمان‌ها، تا پاسی از شب به خوش و بش و معاشرت می‌پردازند. 
بسیاری از بانوان خوش‌سلقیه و هنرمند ایرانی، از چند روز قبل از شب یلدا دست به کار شده و در منزل انواع شیرینی و دسر مخصوص شب یلدا را تهیه کرده و یا به تزیین مخلفات سفره یلدا مثل تزیین پشمک، تزیین هندوانه یلدا، تزیین سفره شب یلدا و … می‌پردازند. 

شب یلدا با منوی infdqa

میوه هندوانه جز اصلی آیین باستانی شب یلداست و به نوعی نماد شب یلدا محسوب می‌شود به همین دلیل قبلا در سایت infdqa آموزش حکاکی روی هندوانه به صورت حرفه‌ای را به شما آموزش داده‌ایم؛ اما از آنجا که چنین کارهایی، جزو میوه‌آرایی حرفه‌ای محسوب می‌شود و شاید بسیاری از افراد ابزار یا توانایی لازم برای انجام این کار را نداشته باشند، تصمیم گرفتیم یک نمونه خیلی خیلی ساده اما در عین حال بسیار شیک و چشم‌نواز از تزیین هندوانه شب یلدا را به شما آموزش دهیم که در کم‌تر از چند دقیقه و بدون نیاز به تبحر و توانایی خاصی قابل اجراست و زیبایی خاصی به میز پذیرایی شما می‌بخشد. با ما همراه باشید.

آموزش تزیین هندوانه یلدا به شکل کاپ کیک:

  1. برای تزیین هندوانه به شکل کاپ کیک یا در اصل، برای سرو هندوانه به صورت بسیار شیک و مجلسی شما به چند عدد کپسول کاپ کیک، یک قالب گرد کوچک به اندازه کپسول کاپ کیک، مقداری خامه فرم گرفته، مقداری ترافل رنگی یا چیپس شکلاتی و از همه مهم‌تر یک هندوانه خوش‌رنگ و خوشمزه نیاز دارید.
  2. پس ابتدا هندوانه را شسته و به صورت حلقه‌های ضخیم برش بزنید.
  3. حالا با استفاده از کاتر گرد یا یک لیوان مناسب، برش‌های یک‌اندازه و یکسان از داخل هندوانه در آورید و آن‌ها را کنار بگذارید. 
  4. از آنجا که کف کاپ‌کیک به صورت معمول از بالای آن باریک‌تر است، در صورت تمایل می‌توانید یک سمت برش‌های هندوانه را با چاقو ببرید تا راحت‌تر و طبیعی‌تر داخل کپسول‌ها جا بگیرند اما این کار ضرورتی نیز ندارد.
  5. حالا سراغ درست‌کردن خامه فرم گرفته بروید و به اندازه نیاز خامه برای تزیین هندوانه‌ها آماده کنید.
  6. برش‌های هندوانه را داخل کپسول‌های کاپ کیک قرار دهید. 
  7. روی هندوانه‌ها را با استفاده از قیف و ماسوره، خامه فرم گرفته بریزید.
  8. با یک برگ نعناع تازه و یک عدد توت‌فرنگی یا تمشک و یا حتی با ترافل رنگی یا چیپس شکلاتی، روی خامه را تزیین کنید. 

کاپ‌کیک‌های هندوانه‌ای شما آماده هستند. شما می‌توانید با این کاپ‌کیک‌های سرد از مهمانان خود در شب یلدا پذیرایی کرده و آن‌ها را با این تزیین ساده غافل‌گیر کنید. 

امیدواریم از این آموزش تزیین هندوانه یلدای ساده و زیبا نهایت استفاده را ببرید.


گردآوری و ترجمه: مجله اینترنتی infdqa

می فایل