اخبار مهم
Home / سیاسی / "تخریب سپاه نزد افکار عمومی" پروژه شکست خورده رسانه های بیگانه/ تکذیب شایعات پیرامون فروشگاه مشهور اینترنتی
462599_974.jpg

"تخریب سپاه نزد افکار عمومی" پروژه شکست خورده رسانه های بیگانه/ تکذیب شایعات پیرامون فروشگاه مشهور اینترنتی

سایت خبری-گروه سیاسی: پس از ناکامی دشمنان انقلاب در براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران، تخریب و تخطئه نهادهای انقلابی از جمله سپاه پاسداران که وظیفه حراست و حفاظت از آرمانهای این نظام مقدس را بر عهده دارد، در دستور کار رسانه های بیگانه قرار گرفته است.
روزی نیست که بی بی سی، العربیه و صدای آمریکا در خبرها و تفسیرهای اتفاقات روز ایران، به تخریب سپاه پاسداران در نزد افکار عمومی نپردازند و از این نگویند که سپاه یا در امور دولت مداخله می کند و یا اکثر نهادهای اقتصادی کشور را در قبضه خود گرفته است.
این در حالی است که افکار عمومی در داخل کشور و به ویژه مسئولین چه در دولت سازندگی، چه در دولت اصلاحات و چه در دولت های نهم و دهم و همچنین دولت یازدهم، همگی اذعان کرده اند که ورود قرارگاه سازندگی سپاه در پروژه ها، کاهش هزینه ها، کاهش توقف کار و افزایش سرعت پروژه و همچنین کاهش نارضایتی پیمانکاران را در پی داشته است.
به عنوان مثال با وجود آنکه حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در مراسم افتتاح رسمی فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در عسلویه گفته بود “افتتاح فاز ۱۵ و ۱۶ نماد همکاری و هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف اجرایی و عملیاتی کشور است؛ کار این ۲ فاز مهم را قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) به‌عهده گرفت و آن را به اتمام رساند که کار ارزشمند این قرارگاه به‌معنای هماهنگی و همکاری بین دولت و نهادهای این کشور از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است”، اما پس از آن همچنان رسانه های بیگانه در خبرها و تفاسیر خود سعی کردند رابطه دولت و سپاه را به سبب به اصلاح مداخلات اقتصادی سپاه! تیره و تار جلوه دهند.
سازندگی های سپاه از فرار بسیاری از مغزها جلوگیری کرده است

در همین رابطه سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی سایت خبری، در خصوص شایعات این روزهای رسانه های بیگانه و برخی از شبکه های اجتماعی در مورد تصدی گری سپاه در بخش های خصوصی اقتصادی در کشور اظهار داشت: برخلاف تبلیغاتی که صورت می گیرد سپاه به دنبال کار اقتصادی نیست بلکه به دنبال کار سازندگی در کشور است و اینکه دشمن این حرف ها را می زند امری طبیعی است.
شریف با بیان اینکه در حوزه هایی که مسایل امنیتی و دفاعی کشور را تهدید کند، سپاه قطعا ورود بیشتری خواهد داشت عنوان کرد: اگر روزی مردم ما از طریق رسانه ها و با منطق و زبان رسانه، کاری را که سپاه در حوزه سازندگی بعد از هشت سال دفاع مقدس انجام داده را درک کنند، معادل همان تقدیس و تقدیری که از سپاه برای دفاع از کشور در هشت سال دفاع مقدس انجام دادند را برای سازندگی کشور نیز انجام خواهند داد.
مسئول روابط عمومی و تبلیغات سپاه ادامه داد: سپاه افتخار دارد که تا کنون چندین هزار جوان تحصیلکرده را در پروژه های سازندگی کشور بکارگیری کرده و علاوه بر تربیت هزاران پیمانکار و تکنسین کارآزموده، از فرار بسیاری از مغزها نیز جلوگیری کرده است.
سردار شریف تاکید کرد: وقتی سپاه این توانمندی ها و قابلیت ها را دارد طبیعی است که دشمن تلاش می کند به منزلت اجتماعی سپاه از این ناحیه ضربه بزند و شاید دشمن اگر روی موضوعات دیگر مثل پهپاد، رادار، موشک و شناورهای تندرو زوم کند مردم از او نمی پذیرند، اما دشمن فکر می کند که اگر در موضوع رقیب بودن سپاه با بخش اقتصادی تبلیغ کند افکار عمومی با او همراهی می کنند.
قرارگاه خاتم الانبیاء میدان بزرگی را برای مشارکت عموم مردم در پروژه ها فراهم کرده است
همچنین سردار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه نیز چندی پیش با بیان اینکه عده ای همواره این انگاره را تبلیغ می کنند که قرارگاه خاتم الانبیاء عرصه بر پیمانکاران داخلی بسته است تاکید کرد: قرارگاه خاتم الانبیاء میدان بزرگی را برای مشارکت عموم مردم در پروژه های کوچک و بزرگ فراهم کرده و تنها دست بیگانگان را قطع کرده است.
وی با اشاره به استفاده قرارگاه خاتم الانبیاء از نخبگان و متخصصان کشوری تاکید کرد: هم اکنون از مجموع ۱۴۰هزار پرسنل قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، ۳۰ درصد را نیروهای متخصص تشکیل می دهند.
ساخت پروژه های سخت و بزرگ، تخصص قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء 
احمد بخشایش عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی سایت خبری، با بیان اینکه نمی توان فعالیت های سازندگی و اقتصادی سپاه را در جهت مخالف خصوصی سازی تعبیر کرد اذعان داشت: ساخت پروژه های سخت و بزرگ، تخصص قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و احداث فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در مدت دو سال، در راستای همین پروژه ها تعریف می شود.
وی با تمجید از عملکرد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در سرعت و دقت انجام پروژه ها گفت: اتکا به نیروهای داخلی مهمترین و پر اهمیت ترین وجه کار قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء است که نام آن را در زمره شاخص ترین نهادهای سازندگی کشور قرار داده است.
گفتنی است در چند روز گذشته در برخی از شبکه های اجتماعی شایعاتی پیرامون تصاحب یکی از فروشگاههای مشهور اینترنتی توسط سپاه عنوان شده بود که شایعه کنندگان در این ادعا مطرح کرده بودند که مسئولان سپاه خواهان کسب پنجاه و یک درصدی سهام این شرکت شده اند.
مدیران این فروشگاه اینترنتی در گفت و گو با خبرنگار میزان ضمن تکذیب این شایعه، این موضوع را مضحک عنوان کردند.
انتهای پیام/

می فایل