اخبار مهم
Home / سیاسی / تبدیل جنگ نیابتی در سوریه به یک جنگ واقعی/ استقرار نیروهای نظامی عربستان در ترکیه، تصمیمی آمریکایی انگلیسی است
368879_674.jpg

تبدیل جنگ نیابتی در سوریه به یک جنگ واقعی/ استقرار نیروهای نظامی عربستان در ترکیه، تصمیمی آمریکایی انگلیسی است

جعفر قنادباشی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی سایت خبری، با بیان اینکه ورود نیروهای نظامی عربستان و ترکیه به سوریه یک جنگ نیابتی و وکالتی را به یک جنگ واقعی تبدیل می کند اظهار داشت: اکنون که تروریستها به عنوان  نماینده واقعی عربستان و ترکیه در سوریه شکستهای سنگینی را متحمل شده اند، عربستان و ترکیه قصد دارند با ورود نظامی به این کشور اهداف تروریستها را دنبال کنند و  روند پیروزی های انقلاب اسلامی را کند یا متوقف کنند.
وی با اشاره به اینکه عملیات زمینی یا هوایی عربستان و ترکیه جنبه تهاجمی ندارد بلکه جنبه ای انفعالی دارد عنوان کرد: اکنون تروریست ها آخرین توانایی های خود را از دست داده اند و نگرانی عربستان و ترکیه در این زمینه طبیعی است.
کارشناس مسائل خاورمیانه در ادامه با بیان اینکه استقرار نیروهای نظامی عربستان در ترکیه، تصمیمی آمریکایی انگلیسی است خاطرنشان کرد: شکست کامل تروریست ها در سوریه به معنای پیروزی جبهه مقاومت و دولت سوریه است.
قنادباشی تاکید کرد: مردم ترکیه از ۵ سال پیش تا کنون انتقادات زیادی را به دولت بشار اسد در خصوص حمایت از داعش داشته اند و مسئولان ترکیه نیز برای سرپوش نهادن بر اشتباهات استراتژیک خود، مجبور شدند به بهانه مبارزه با تروریستها وارد عمل شوند.
وی در پایان با اشاره به توقف خرید نفت ترکیه از تروریستهای عراق و سوریه گفت: ترکیه همچنین نگران وضعیت کردهای داخلی خود نیز می باشد و چون عقبه این کردها در سوریه قرار دارد نیروی نظامی ترکیه سعی در سرکوب کردهای سوریه دارند تا عقبه ای برای کردهای داخلی خودش باقی نماند.

انتهای پیام/

می فایل