اخبار مهم
Home / سیاسی / تاکید جهانگیری بر لزوم اجرای جدی مصوبات حوضه آبریز زاینده رود
465898_987.jpg

تاکید جهانگیری بر لزوم اجرای جدی مصوبات حوضه آبریز زاینده رود

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، جلسه شورای عالی آب ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
جهانگیری در این جلسه با تاکید بر ضرورت اجرای مصوبه ۹ بندی دهمین جلسه شورا در خصوص حوضه آبریز زاینده رود، از وزیر نیرو و استانداران اصفهان و چهارمحال و بختیاری خواست این مصوبه را با جدیت اجرا کنند.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه این مصوبه بهترین گزینه برای مدیریت حوضه آبریز زاینده رود است، خاطرنشان کرد: همه صاحبنظران و مسئولین مرتبط و نیز شورای هماهنگی مدیریت حوضه آبریز زاینده رود نسبت به این مصوبه اتفاق نظر دارند و لازم است که اجرای آن با دقت و جدیت دنبال شود.
جهانگیری مسئله محدودیت منابع آب را یکی از مشکلات جدی کشور برشمرد و افزود: باید برای مدیریت منابع آب و حل مشکلات این بخش، با تدبیر و همفکری به دنبال راهکار و چاره اندیشی باشیم.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به محدودیت منابع آب در استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: مردم این دو استان مردمانی بزرگ و بافرهنگ هستند و به دولت در مسیر مدیریت منابع آب کمک خواهند کرد.
در این جلسه که وزرای نیرو و جهاد کشاورزی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، استانداران اصفهان و چهارمحال و بختیاری و رییس سازمان هواشناسی کشور نیز حضور داشتند، گزارشی از روند اجرای مصوبات دهمین جلسه شورای عالی آب در خصوص حوضه آبریز زاینده رود ارائه شد و مشکلات پیش روی اجرای این مصوبات مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد مسئولین استانهای اصفهان و چهار محال و بختیاری با هماهنگی وزیر نیرو مصوبات دهمین جلسه شورای عالی آب را اجرایی کنند.
در این نشست همچنین وزیر نیرو و رییس سازمان هواشناسی کشور گزارشی از آخرین وضعیت بارندگی کشور و نیز پیش بینی دمای هوا در استان های مختلف ارائه کردند.
انتهای پیام/

می فایل