اخبار مهم
Home / فرهنگی / تأکید بر نهضت فراگیر فهم قرآن کریم در وزارت ارشاد در سال آینده
399160_921.jpg

تأکید بر نهضت فراگیر فهم قرآن کریم در وزارت ارشاد در سال آینده

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری، حجت‌الاسلام محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت ارشاد در جلسه شورای مدیران بر ضرورت ایجاد نهضت فهم قرآنی در کشور تاکید کرد و گفت: توجه به شکل ظاهری کلام وحی، نباید ما را از رسالت فهم قرآن که میراث و یادگار ماندگار نبی مکرم اسلام است، دور کند.
 
وی به لزوم ایجاد نهضت فهم و درک صحیح از کلام الله مجید اشاره کرد و افزود: تلاوت و حفظ قرآن کریم از واجبات دینی است و همواره بر آن تأکید شده است ولی بسط و گسترش تدبر و فهم دقیق آیات نور از مهم‌ترین رویکردهای دینی است.
 
حجت‌الاسلام حشمتی با بیان اینکه باید جوانان را با مفاهیم قرآنی آشنا کنیم، خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت و رویکردی که ما در معاونت قرآن و عترت در زمینه آشنایی هر چه بیشتر نسل جوان با مفاهیم دینی و قرآنی بر عهده داریم، سال آینده را در جهت تحقق دستیابی به نهضت فهم قرآن کریم قرار می‌دهیم.
 
در این جلسه  عباس نظری راد مدیرکل ارتباطات و هماهنگی، اصغر امیرنیا مدیر کل دفتر تبلیغ و ترویج، امیر اشراقی مشاور اجرایی، سید مهدی جعفری مدیر روابط عمومی، محمد مکرمی مدیر حراست، محمدمهدی عزیز زاده سرپرست دبیرخانه کمیسیون فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآن، علیرضا حشمتی مشاور معاون وزیر حضور داشتند.
 
انتهای پیام/

می فایل