اخبار مهم
Home / سیاسی / بعضی خط قرمزها در مذاکرات حفظ نشد
456547_278.jpg

بعضی خط قرمزها در مذاکرات حفظ نشد

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، مقام معظم رهبری در سخنان بسیار مهمی که در نخستین روز سال ۹۵ در حرم مطهر رضوی ایراد فرمودند، نوع مواجهه تحمیل گرایانه آمریکا با سایر کشورها در مذاکرات فی‌مابین را تشریح کردند.

معظم له در بیانات مزبور فرمودند:کنار آمدن با دولت آمریکا ناگزیر، به‌معنای قبول تحمیل‌های آن دولت است. طبیعت توافق با آمریکا همین است؛ همه‌جا همین‌جور است؛ کشورهای دیگر هم که در هر مسئله‌ای با آمریکا توافق میکنند، معنایش این است که از مواضع خودشان به‌نفع طرف مقابل عقب‌نشینی میکنند بدون اینکه طرف مقابل به‌نفع آنها یک عقب‌نشینی قابل‌توجّهی انجام بدهد.

ایشان اظهار داشتند: در همین توافق اخیر هسته‌ای هم اگرچه این توافق را ما تأیید کردیم و برگزارکنندگان این توافق را مورد قبول اعلام کردیم و قبول داریم آنها را، لکن اینجا هم همین‌جور بود؛ وزیر خارجه‌ی محترم ما در مواردی به بنده گفت که ما [مثلاً] اینجا را یا این خطّ قرمز را دیگر نتوانستیم حفظ کنیم. معنای این همین است؛ یعنی وقتی طرف مقابل یک دولتی مثل آمریکا است که وسایل تبلیغ دارد، امکانات دارد، پول دارد، دیپلماسی فعّال دارد، عوامل گوناگونی در اطراف دنیا دارد، دولتهایی که به آنها فشار می‌آورد در اختیارش هستند، کنار آمدن با او به‌معنای صرف‌نظر کردن از برخی از چیزهایی است که انسان بر آنها پای میفشرد.

انتهای پیام/

می فایل