اخبار مهم
Home / سیاسی / برگزاری انتخابات پارلمانی در سوریه یک پیروزی برای دولت آن کشوراست
489314_179.jpg

برگزاری انتخابات پارلمانی در سوریه یک پیروزی برای دولت آن کشوراست

علی اصغر زارعی در “بدون خط خوردگی”، با اشاره به تاکید پیشین بشار اسد در ماه مارس گذشته مبنی بر برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور تحت هر شرایطی تصریح کرد:‌در پی این سخنان  در حال حاضر شاهد برگزاری انتخابات در مناطق مختلف این کشور هستیم و علی رغم  وجود برخی از ناآرامی‌ها مشارکت مردم و علاقه آنها برای تعیین سرنوشتشان با شکوه  و جدی است.

وی با بیان این که این انتخابات نشان می‌دهد که با گذشت ۵ سال از بحران سوریه هیچ تردیدی در عزم مردم سوریه برای حفظ ثبات سیاسی و تمامیت ارضی  این کشور ایجاد نشده است، تصریح کرد: در این انتخابات گروه های قانونی و شناسنامه دار نامزدهای خود را معرفی کردند و مشارکت فعالی داشتند. گرچه از دیگر سو مخالفان تمام تلاش خود را انجام دادند که انتخابات برگزار نشود و حتی فشارهایی خارج از کشور سوریه برای عدم برگزاری این انتخابات وارد کردند.

زارعی با بیان اینکه برگزاری این انتخابات یک پیروزی برای دولت سوریه است در مورد گفت و گوهای سوری- سوری نیز تصریح کرد:‌آقای دی میستورا در چند وقت اخیر سفرهای  منطقه‌ای داشتند و تلاش کردند که با رایزنی‌های گسترده این گفت و گوها برگزار شود.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به تلاش مجموعه‌ی عربی و غربی دشمنان سوریه برای شکست این مذاکرات ادامه داد: آقای دیمیستورا تلاش کرده اند که قطعنامه‌ی شورای امنیت سازمان ملل در مورد سوریه و همچنین نتایج مذاکرات ژنو دو را عملیاتی کنند. گرچه از دیگر سو لابی ترک‌ها ،سعودی‌ها و برخی دیگر از طرف‌ها تلاش داشت که این گفت و گوها به نتیجه نرسد.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود در مورد دیدگاه اروپا و کاخ سفید در ارتباط با برگزاری انتخابات پارلمانی در سوریه گفت: موضعی که آنها دارند موضع منطقی نیست و از نظر آنها انتخاباتی مورد قبول است که نام کسانی از صندوق خارج شود که در مسیر خواسته ی آنها باشد درحالی که انتخابات پارلمانی در سوریه به صورت سالم ، مردمی، و ملی برگزار شده است.

شایان ذکر است؛ برنامه “بدون خط خوردگی” هر شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۹ از شبکه رادیویی گفت‌وگو پخش می شود و فایل صوتی آن برای علاقمندان در تارنمای شبکه موجود است.

انتهای پیام/

می فایل