اخبار مهم
Home / سیاسی / برقراری رابطه با آمریکا هیچ منفعتی برای ما ندارد/صداقت آمریکایی‌ها تا به امروز ثابت نشده است
483473_138.jpg

برقراری رابطه با آمریکا هیچ منفعتی برای ما ندارد/صداقت آمریکایی‌ها تا به امروز ثابت نشده است

وحید احمدی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت خبری درباره برقراری رابطه میان ایران و آمریکا اظهار کرد: مقامات آمریکایی در راستای قطع رابطه با جمهوری اسلامی ایران پیشقدم بودند و هیچ گاه دولتمردان ایرانی پس از انقلاب اسلامی در راستای مقابله با آمریکا وارد عمل نشدند بلکه اقدامات غیرقانونی و ساختارشکنانه این کشور زمینه را برای قطع رابطه فراهم کرد.

وی افزود: دولتمردان آمریکایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی  همواره هر کاری از دستشان برآمده علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دادند لذا برقراری رابطه با آمریکا به هیچ وجه به نفع ما نیست و هیچ سودی برای ما ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سرویس دهی شاه به آمریکا در مقطع قبل از انقلاب به گونه‌ای بود که مقامات این کشور از تمامی موقعیت‌ها به نفع خود استفاده می‌کردند که انتظار داشتند این رویه بعد از وقوع انقلاب نیز تکرار شود غافل از اینکه مقامات ایرانی و در راس آن امام خمینی هیچ گاه موافق سیاست‌های حمایتی از آمریکا نبودند.

احمدی تأکید کرد: کسانی که در داخل کشور معتقدند که ما باید با آمریکا رابطه داشته باشیم باید بدانند که صداقت آمریکایی‌ها تا به امروز ثابت نشده و آنها همواره در جهت ضربه زدن به ایران هستند.

وی با اشاره به نقض تعهدات برجام از سوی مقامات آمریکایی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در راستای توافق برجام به تمامی تعهدات خود عمل کرد غافل از اینکه طرف غربی و در رأس آن آمریکا تا به امروز هیچ اقدام موثری را در این زمینه و رفع تحریم‌ها به صورت عملی برنداشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها هر وقت رفتار خودشان را اصلاح کردند و براساس احترام متقابل با ایران وارد عمل شدند و اموال بلوکه شده کشورمان را بازگردانند آن زمان ایران می‌تواند درباره برقراری رابطه با این کشور تصمیم بگیرد که این موضوع دور از انتظار است و بعید به نظر می‌رسد.

انتهای پیام/

می فایل