اخبار مهم
Home / فرهنگی / بررسی «امامان اهل بیت، مرزبانان حریم اسلام» در شهر کتاب
457922_324.jpg

بررسی «امامان اهل بیت، مرزبانان حریم اسلام» در شهر کتاب

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی شهر کتاب، کتاب «امامان اهل بیت علیهم السلام، مرزبانان حریم اسلام» اثر شهید سیدمحمدباقر صدر روز سه شنبه ۱۷ فروردین در اولین نشست هفتگی شهر کتاب در سال ۹۵ مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.
 
شهید سید محمدباقر صدر که، ویژگی‌های یک اندیشمند جامع و هوشمند را داشت از هر فرصتی برای ارائه صحیح اسلام و تحقق آرمان‌های آن، بیشترین بهره را می‌گرفت. چنان‌که در کلاس درس افزون بر ایفای نقش سنتی استادی، افقی بلندتر را پیش چشم داشت و برای رشد علمی و پرورش شاگردان از تعطیلی‌های درسی به مناسبت درگذشت امامان (ع) عرصه‌ای ساخت و به بررسی ابعاد شخصیت و شرایط فعالیت امامان (ع) را در اندیشه‌ شاگردان بیافریند، بینشی که زمینه‌ پیروی از امامان (ع) را متناسب با نیازهای زمان فراهم کند.
 
به تازگی مجموعه‌ی این گفتارها و دیگر مقالات شهید صدر با عنوان «امامان اهل بیت (ع)، مرزبانان حریم اسلام» به همت پژوهشگاه علمی تخصصی شهید صدر به چاپ رسیده است.
 
نخستین نشست هفتگی شهر کتاب  در سال ۱۳۹۵ روز سه‌شنبه هفدهم فروردین ساعت ۱۶:۳۰ به تحلیل و بررسی کتاب «امامان اهل بیت علیهم السلام، مرزبانان حریم اسلام» اثر شهید سیدمحمدباقر صدر اختصاص دارد که با حضور حجت‌الاسلام محمدعلی مهدوی‌راد، محسن اسماعیلی و محمدحسین رجبی در مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود.
 
ورود به این نشست برای عموم علاقه مندان آزاد است.

انتهای پیام/

می فایل